Jste zde

Vyrobte si slušivé květinové dekorace do bytu. Zn.: Levně!

Zdroj: bigstockphoto.com
Léto se pomalu blíží ke svému konci. To znamená, že zanedlouho budeme svědky podzimních plískanic, brzkého stmívání a nevyzpytatelného počasí. Pokud jste rozmrzelí z konce slunečného léta a prázdninových dnů, máme pro vás tip, jak nedat splínu šanci.

24. 8. 2018

Pravděpodobně potřebujete nějakou vzpruhu a tou může být i nová dekorace do interiéru. Pokud chcete místnost oživit a vyšperkovat, přizvěte si na pomoc květiny. Jak takové květinové dekorace vyrobit? Není to nic složitého a navíc vás vyjdou na pár kaček.

Vazby z řezaných květin

Máte špatné zkušenosti s živými květinami v nepraktických květináčích? Vaši péči nepřežije ani kaktus? Nezoufejte, vazby z řezaných květin nepotřebují žádnou zásadní péči a jejich vytvoření bude otázkou několika minut. Do jednoduché květinové vazby můžete použít květiny, které rostou volně na louce, anebo si je můžete zakoupit v květinářství, či je objednat rozvážkovou službou přímo k vám domů.

Do vazeb se hodí květiny dle vašeho výběru, skvěle ale vypadají kopretiny, vlčí máky, afrikány, růže, tulipány nebo gerbery. Zkombinujte jednotlivé barvy a odstíny tak, aby působily pokud možno co nejpřirozeněji. Máte-li rádi divočejší kombinace, můžete květinovou vazbu doplnit o nejrůznější doplňky (mašle, lýko, lesní plody, kamínky apod.)

Rozkvetlý hrnek nebo talířek

Kromě květinových vazeb můžete dekorovat také starší (anebo klidně i nové) talířky, hrnky či jiné nádobí z kuchyně. Postačí vám k tomu zelená floristická hmota a květiny dle výběru. Mezi základní pravidla aranžování patří seříznutí stonků živých květin a jejich zapíchnutí šikmo do floristické hmoty, kterou umístíte na dno talířku či hrnku.

Ani zde se fantazii meze nekladou. Můžete pracovat s živými či umělými květinami, doplnit je o nejrůznější pentle a stužky, kamínky, či žaludy, kaštany, listy, anebo třeba červené jeřabiny. Výsledek vašeho snažení přestříkejte speciálním lakem na květiny, který seženete v květinářství nebo v zahradnických potřebách.

Vytáhněte ze skříní barevné a pestré nádobí. Jaro je ideální období.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Rozkvetlá dárková krabice

Ať už chcete prozářit obývací pokoj, pracovnu anebo hledáte způsob, jak originálním způsobem darovat květiny, naučte se vyrobit speciální dárkovou krabičku s živými květy. Potřebovat budete odpovídající papírovou krabičku, floristickou hmotu a živé květiny. Květinám opět seřízněte stonky a floristickou hmotu upravte na rozměry krabičky.

Do krabičky ji vložte a květiny do ní postupně (a ve velké hustotě) zapichujte. Výsledek bude dokonalý. Pokud nemáte čas ani energii vyrábět dárkovou krabičku s živými květy, využijte možnosti rozvážkových služeb, které za vás originálním a netradičním způsobem doručí květiny po celé České republice (například po Praze, Ostravě, Kralupech nad Vltavou či Brně) a dalších 121 zemích.