18. 12. 2014
K dispozici máte několik variant kotlů, které se od sebe více či méně liší. Existují kotle na tuhá paliva, elektrokotle a plynové či kondenzační kotle, které jsou shodně vyráběné buď jako závěsné na zeď, nebo stacionární. Ty se pochopitelně liší jak v pořizovacích cenách, a to i v rámci jednotlivých druhů, tak v nákladech na samotný provoz. Samozřejmě platí, že ne všude je lze použít, protože například na chatách nemusí být všude k dispozici elektrická energie, jinde zase není dostupný zemní plyn.
Co se týče provozu, nejvíce náročný je kotel na tuhá paliva, protože do něj musíte průběžně přikládat. U této varianty, stejně jako u plynových a kondenzačních kotlů je nutné mít také odkouření pro kotle. To ovšem neplatí pro elektrokotle.
Pořiďte si domů kotel, který vám bude nejvíce vyhovovat.Zdroj: http://www.topenilevne.cz
V každém případě vám nedoporučujeme, abyste se o výběru vhodného produktu rozhodovali úplně sami, ale vždy se nejprve poradili s odborníky, a to například na Topenilevne.cz. Jen tak si totiž pořídíte to nejlepší.
Akumulační nádrže: šetřete peníze i životní prostředí
Pokud se nakonec rozhodnete pro kotel na tuhá paliva, určitě si zároveň pořiďte akumulační nádrž. Tu lze použít i v kombinaci s tepelným čerpadlem, solárním systémem apod. A k čemu vlastně slouží? Jak už napovídá samotný název, akumulační nádrže jsou zařízení, do nichž je možné ukládat přebytky tepelné energie. S jejich použitím lze tedy celý proces optimalizovat, a tedy ušetřit!