Jste zde

V Lipsku postavila společnost Vesper Frames showroom z materiálů FERMACELL

Zdroj: fermacell.cz

Na východě Lipska, v městské části Sommerfeld, kousek od dálnice A14 z Drážďan do Hannoveru, vyrostl na jaře 2012 nový dvoupodlažní showroom společnosti ImHolz GmbH.

5. 9. 2012

ImHolz Lipsko patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh a nové reprezentativní prostory realizovala s materiály FERMACELL podle návrhu ing. Michala Šopíka firma VESPER FRAMES z Rýmařova.

Objekt na Herzberger Strasse 3-5 byl dokončen v létě 2012 a vznikl díky dlouholeté spolupráci pana Leo Stopfera, architekta firmy JAF HOLZ a ing. Michala Šopíka, majitele společnosti VESPER FRAMES. A při jejich společných pracovních cestách po Rakousku vzniklo i zadání pro architektonickou studii nového showroomu pobočky JAF HOLZ v Lipsku.

fermacell2

Takto vypadá interiér stavby, kterou má na svědomí architekt Michal Šopík. Zdroj: fermacell.cz

Základním požadavkem bylo vytvořit industriální architekturu s lidskou tváří, tedy navrhnout budovu s industriálním charakterem, ale současně ji přiblížit lidem, kteří se kolem ní pohybují nebo do ní vstupují či v ní pracují. Hlavním motivem budovy je vstupní portál, který evokuje otevřenou náruč a láká návštěvníky ke vstupu. Vnitřní prostor showroomu je variabilní, jeho součástí je otevřená dispozice, která je schopna reagovat na požadavky, které budou na prostory v průběhu užívání kladeny. 

Materiál objektu tvoří z velké části dřevěné masivní pohledové desky, doplněné o sádrovláknité materiály FERMACELL. Expertní tým společnosti Fermacell se podílel i na koncepci protipožární ochrany konstrukce budovy. Na realizaci se tak podíleli pracovníci tří společností - VESPER FRAMES, která připravila architektonický návrh a prováděcí dokumentaci a realizovala i autorský dozor), AGROP NOVA (dodavatel dřevěných pohledových desek) a FERMACELL (sádrovláknité materiály a technická podpora při řešení konceptu požární ochrany).

fermacell3

ImHolz Lipsko, pro kterou showroom vznikl, patří do mezinárodní sítě rakouské rodinné firmy JAF HOLZ, specializované na dodávky velkoplošných materiálů, řeziva a dýh Zdroj: fermacell.cz

Doba přípravy projektové dokumentace zabrala cca tři týdny. Stavba se zastavěnou plochou 138 m2 byla dokončena v průběhu několika dnů a investor si ji převzal v dubnu 2012.

„Showroom firmy ImHolz je přesně tím typem objektů, které rádi řešíme a které jsou naší silnou stránkou. I realizace v Lipsku potvrzuje, že individuálně projektovaný a architektonicky zdařilý objekt se dá realizovat systémovým a certifikovaným řešením veškerých detailů, navíc v poměrně krátkém čase a za dostupnou cenu,“uvedl ing. Petr Novák ze společnosti Vesper Frames.

Související články