Jste zde

Úložný box přesně podle vašich představ. Rychle a levně!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Hračky rozhodně nemusí být rozházené po celém dětském pokoji, šperky a jiné drobnosti taky můžou své místo. A nemusíte si přitom kupovat designové drahé úložné boxy v obchodech. Stačí trocha šikovnosti a můžete mít box, jaký chcete!

12. 3. 2019

Vyrábět můžete z nejrůznějších krabic

Když budou krabice pevné, budou držet tvar a vyhovovat vám velikostí, není co řešit. Pro jistot ještě vypodložte dno vrstvou kartonu nebo ho zpevněte lepenkou. Můžete si vytvořit boxy, které budou dělat parádu všem na očích, nebo je můžete dát do zásuvky a udělat si tak pořádek ve stole i v koupelnové skříňce. Postup je jednoduchý, ať už budete chtít udělat pestrý box na hračky nebo usedlejší design do ložnice či obýváku.

Základem je balicí papír…

Hned po krabici, samozřejmě. Vyberte si v obchodě balicí papír, který se vám bude líbit a u kterého si budete jistí, že se vám nezprotiví ani za nějaký čas. Samozřejmě by měl ladit s vaším interiérem, potažmo místností, do které domácí úložný box dáte. Pak už budete potřebovat jen nůžky a lepidlo. A samozřejmě své šikovné ruce.

Stačí obyčejný balicí papír nebo zbytky látky a obyčejné papírové krabice se mohou proměnit v designové skvosty.Zdroj: www.bigstockphoto.com

A teď vzhůru do tvoření! Pečlivě vybraný papír správně nastříhejte a polepte krabici, aby celá vypadala elegantně a pěkně. Není na tom nic těžkého.

… ale fantazii se meze nekladou!

Hra s krabicí a balicím papírem je jednoduchá. Pokud si ale chcete vytvořit dokonale originální kousek, můžete použít starou nepotřebnou látku nebo jutu (a tím ještě ušetřit za papír). Menší krabičky jsou krásné, když je dozdobíte krajkou. Aby se vám pak vaše úložné boxy lépe přenášely, přidělejte ucha ze silnějšího provazu.

Krásná díla můžou vzniknout za použití oblečení, které vám dřív dělalo radost, ale teď už ho nenosíte. Třeba starý svetr, i jím můžete krabici ozdobit. Nezapomeňte ale ho ale připevnit i zevnitř, případně přidat ozdobnou pásku, aby se ustřižené linie nepáraly. To by nebylo pěkné.