Jste zde

Uklidní a zrelaxuje: Pořiďte si domů kousek lesa. Díky fototapetě!

Zdroj: myloview.cz
Dodejte interiéru více šťávy a vsaďte na fototapetu. Lesní motiv propůjčí celému pokoji příjemný a útulný nádech. Díky širokému výběru různě barevných variant jistě najdete tu nejlepší pro konkrétní místnost.

16. 5. 2017

Proč zvolit právě motiv lesa, kam se fototapeta hodí a jak vybrat tu správnou? 

Nechte k sobě promlouvat přírodu

Zeď, na které je les plný vzrostlých stromů, působí mnohem lepším dojmem v porovnání s holou bílou stěnou. Přírodní motiv má univerzální využití a hodí se téměř kamkoliv. Skvěle se dá kombinovat s jednoduchým dřevěným nábytkem. Zelená barva má navíc uklidňující a terapeutické účinky

Pohled na přírodní motivy uklidňuje 

V dnešní době plné stresu a neustálých starostí se potřebujeme čas od času vrátit ke kořenům a spojit se s přírodou. Nejlepší možností jsou procházky po lese, ale když nemáte tolik času a pořádná příroda je daleko, pomoci může i fototapeta. 

Stačí se ráno posadit na postel, podívat se na velkou tapetu znázorňující les a zamyslet se nad tím, za co jsme šťastni. Vyslat své pozitivní myšlenky do vesmíru a přivolat to, co si přejeme a v čem chceme být úspěšní. A u toho všeho se dívat na nádhernou fototapetu, kde se naše oči budou ztrácet mezi stromy a skoro budeme vnímat vůni pryskyřice. 

Říká se, že pohled do zelené barvy uklidňuje, nicméně při výběru fototapety se nemusíte omezovat jen na zelenou.Zdroj: myloview.cz

Kde všude využijete fototapetu s motivem lesa? 

Fototapety skvěle vyniknou ve větších prostorech, kde naplno vyzní jejich hloubka. Výborně se hodí do kanceláří, salónů a čekáren pro zpříjemnění atmosféry. Užít si je můžete i doma například v obývacím pokoji, na velké stěně na chodbě a klidně i v ložnici. 

Pro lidi pracující z domova se může jednat o dokonalou dekoraci domácí pracovny, která jim bude přinášet inspiraci a nadhled. Minimalistické a málo barevné fototapety lesa dodají celé místnosti příjemnou atmosféru. Vybírat můžete i ze svěže zelených variant probouzejících energii a kreativní myšlení. 

Jak vybrat fototapetu? 

Každé místo, kam si chceme pořídit fototapetu, je jiné, a vyžaduje jiný přístup. Volba je ovlivněna nejen barevností motivu, ale i materiálem a správnou velikostí. Při výběru konkrétní fototapety s motivem lesa buďte pečliví a odměnou vám bude nádherný výsledek. 

Určete si místo, kam chcete fototapetu umístit

V první řadě si rozmyslete, kde bude fototapeta lesa umístěná. Chcete ji dát po celé stěně, nebo jenom na část? Bude před ní nábytek? Zodpovězte si tyto otázky a následně získáte potřebné rozměry pro výběr konkrétní fototapety. Zároveň se podívejte, jaká je maximální šířka a výška nabízených tapet. 

Vyberte si motiv a upravte výřez

Fototapeta les má mnoho variant. Od zasněžených zimních krajin, až po zářivě zelený obraz jarního lesíka. Při výběru motivu zkuste zapojit představivost a zapřemýšlejte nad tím, jak bude vypadat na zvoleném místě. Vybraný motiv můžete zvolit pouze v černobílé či sépiové variantě. 

Pomoci vám mohou vizualizace výrobku, kde uvidíte tapetu přímo v akci na stěně pokoje. V úvahu vezměte velikost pokoje, kdy se tmavé tapety spíše nehodí do malých místností. Zvolená barevnost snímku by měla korespondovat s ostatním vybavením a nábytkem. 

V dalším kroku může vybraná fototapeta les vypadat ještě trochu jinak díky vlastnímu výřezu. Zvolte si nejhezčí část obrazu a vytvořte z něj svou novou tapetu na stěnu. 

Zadejte potřebné rozměry a zvolte materiál

Nakonec zadáte potřebné rozměry podle toho, kolik prostoru chcete fototapetě věnovat.  Vybrat si můžete z několika materiálů. Běžná vinylová fototapeta je odolná proti deformování a propouští vodní páru, takže se stěny nezapařují. 

Další variantou je vinylová omyvatelná fototapeta, která je opatřena vrchní laminátovou vrstvou. Ta chrání obraz před působením slunečního světla, odřením a škrábanci. Vinylová strukturální fototapeta má strukturu jemňoučkého písku a zanechává hluboký dojem se zachováním barev po mnoho let. 

Aplikaci fototapety zvládne každý

Výhodou obrazové fototapety je fakt, že si ji s trochou šikovnosti dokážete nainstalovat úplně sami. Stačí na povrch stěny nanést lepidlo a šikovně přilepit tapetu tak, aby bylo rovná. Pro nejlepší výsledek je dobré pracovat ve dvou.