Jste zde

Udržujte svůj bazén čistý. Poradíme vám jak!

Zdroj: albixon.cz

Slunce, teplo, zahrada a na ní… vlastní rodinný bazén. Léto přeje vodním radovánkám a bazény na zahradách najdete u stále většího množství Čechů. Nicméně nezapomeňte na to, že  bazén je potřeba se řádně starat!

20. 6. 2014

Těšíte se na přicházející léto, jak si budete užívat letní pohodu u vašeho rodinného bazénu? Aby byly vaše radovánky i s vašimi dětmi skutečně bezpečné, je třeba dodržovat několik základních hygienických opatření. Napustit bazén skutečně nestačí.

Bazénová chemie není agresívní

O svůj bazén se musíte pravidelně starat a udržovat jej čistý, stejně tak jako vodu v bazénu. Jen tak nebudou plynout z koupání ve vašem rodinném bazénu žádná rizika. Rozhodně byste si měli pořídit bazénovou chemii, která vám pomůže při starosti o kvalitu vody v bazéně. Pomocí bazénové chemie snadno upravíte hodnoty pH vody i hodnoty chlóru. Navíc existují přípravky k projasnění vody, přípravky usnadňující čištění vody atp.

Pouze s bazénovou chemií se ale nevystačíte. Aby byl váš bazén skutečně čistý a nešířily se v něm bakterie, je nutné pravidelně čistit také stěny a dno bazénu. Na stěnách a dnu se totiž usazují nečistoty. Při jejich odstraňování vám budou velkými pomocníky bazénové vysavače.

Vsaďte na bazénový vysavač

Bazénové vysavače jsou k dostání v několika kategoriích – ruční, poloautomatické a automatické. Konkrétní typ bazénového vysavače je třeba vybrat dle velikosti vašeho bazénu a náročnosti. Ruční bazénové vysavače se spíše hodí pro menší nafukovací bazény. U zapuštěných bazénů vám největší službu udělají automatické bazénové vysavače.

O bazén a vodu je tedy nutné pravidelně pečovat. Kategorie bazénového příslušenství je však mnohem širší a obsahuje mnohem více pomocníků, než jsou pouze bazénové vysavače nebo bazénová chemie. Najít zde můžete také kvalitní žebříky do bazénu, které vám zpříjemní vstup a výstup z vody.

Skvělou nabídku naleznete na internetové adrese www.albixon.cz/bazeny/. Tuto internetovou stránku provozuje společnost Albixon – jednička mezi prodejci bazénů a bazénového příslušenství v České republice.

Související články