Jste zde

Trendy v bydlení na rok 2021: Na co se můžeme těšit?

Trendy v bydlení na rok 2021 1 Zdroj: shutterstock.com
Trendy každý rok přicházejí a odcházejí. Některé si lidé tak oblíbí, že se stanou nadčasovými a udrží se i po delší dobu. Rok 2021 je charakteristický nestárnoucí klasikou i novými kousky. Na co všechno se můžeme těšit a co by nemělo chybět v našich domác

21. 1. 2021

Zemité tóny 

Barva je základem každého trendu nebo stylu. Rok 2021 se bude nést v tmavých zemitých tónech. Na vzestupu tak budou hnědá, tmavě zelená, modrá, šedá či karamelová. Ti, kteří tmavé interiéry příliš nemají rádi, si přijdou na své při světlejších alternativách.

Zemité odstíny se velmi dobře kombinují s kovovými detaily a dřevem. Vytvářejí harmonickou souhru. Doma se budete cítit dobře nejen vy, ale i vaši hosté. 

Zmíněné odstíny budou tak populární, že se budou objevovat všude. Nebojte se proto nimi nabarvit i stěny. Hnědý obývák či ložnice působí příjemným dojmem. Tmavší místnost oživíte doplňky v bledém provedení. Nejlepší barvou je bílá, ale vhodné jsou i kovové odstíny jako stříbrná či zlatá.

Zeleň všude, kam se podíváte

Rostliny v interiéru dokáží doladit vzhled každého pokoje. Přinášejí život a kousek přírody. Mnohé z nich nejsou ani náročné na pěstování. Vhodné jsou pro každého. Správné umístění pokojových rostlin začíná vytvořením vhodnýho místa. Do moderního interiéru se hodí zejména popínavé typy. Ty pokojně umístnitě na poličku. Někteří  je dokonce věšejí. 

trendy_byvanie_3.jpg

trendy v bydlení na rok 2021
Zdroj: 
shutterstock.com
trendy v bydlení na rok 2021 3

Kromě popínavých typů budú v tomhle roku oblíbené i palmy a bambusy. Zpravidla jde o větší rostliny. Na své si přijdou zejména majitelé domů a větších bytů. Pokud však v ložnici nebo obýváku máte dostatek místa, rozhodně si jednu pořiďte.

Rada odborníka: V případě, že přemýšlíte nad umělými květinami, tuto myšlenku zažeňte nejrychleji, jak se dá. Umělé typy nejsou hezké. Oblíbené byly přibližně před 15-20 lety. Vypadají nepřirozeně a mohli by udělat více škody než užitku.

Dřevo na příjemnou domácí atmosféru

Minulý rok uvěznil většinu z nás doma. Mnozí si museli zvykat na home office a spoustu času stráveného na jednom místě. Na to, abyste se doma cítili dobře, je třeba si vytvořit správnou atmosféru. Ta je v dnešní době důležitější než kdykoliv předtím. 

Příjemnou atmosféru domova dosáhnete správnou kombinací barev a materiálu. Barvy jsme si již zmínili. Zemité tóny dokážou vytvořit dobrou náladu a působí uklidňující. Jaký materiál však zvolit?

trendy_byvanie_4.jpg

trendy v bydlení na rok 2021
Zdroj: 
shutterstock.com
trendy v bydlení na rok 2021 4

Tím nejlepším je dřevo. To je známé nejen svým stylovým designem, ale i vysokou kvalitou. Vydrží roky, díky čemuž se do něj vyplatí investovat desítky až stovky eur. Do interiéru se hodí masivní stůl, pěkná komoda, menší doplňky nebo dřevěné dveře. 

Nové trendy jsou skvělé. Často přitáhnou pozornost a zaujmou. Kvalitní dřevěné dveře jsou však nestárnoucí klasikou, která neomrzí. Dobře budou působit i po několika dekádách.

Industriální styl nahradí minimalismus

Minimalismus je jedním z velmi oblíbených trendů. Čisté linie a bledé odstíny se však z našich domovů pomalu vytrácejí. Nahrazují je tmavší barvy, kovové doplňky a funkční kusy  nábytku. 

Všechny zmíněné prvky obsahují  industriální styl. Ten byl populární zejména v zahraničí. V roce 2021 ho však budeme moci najít i v našich končinách. Mnoho lidí si při tomhle trendu představí chladný tmavý interiér. Opak je však pravdou. Pokud víte, jak na to, industriální styl může vytvořit teplou atmosféru domova.

trendy_byvanie_5.jpg

trendy v bydlení na rok 2021
Zdroj: 
shutterstock.com
trendy v bydlení na rok 2021 5

Při nejbližším nakupování doplňků sáhněte po funkčních kouscích. Jsou to takové, které mají kromě pěkného vzhledu i přidanou funkci. Například taburet s úložným prostorem nebo stylová miska na klíče. Nezapomínejte ani na kov. Ten je jádrem tohoto stylu.

Rada odborníka: Při výraznějších úpravách bytu, může dojít ke změně hodnoty domácnosti. Navýšení hodnoty bydlení byste měli konzultovat v pojišťovně, ve které máte uzavřené pojištění domácnosti.

Shrnutí 

Rok 2021 je plný novinek a zajímavých trendů, které se rozhodně vyplatí znát. Jsou zajímavé a mnohé z nich mají tendenci stát se nadčasovými. Moderní budou nejen během příštích dvanácti měsíců, ale i v dalších letech. Zařiďte si podle jednoho z nich domácnost i vy a uvidíte, že nebudete litovat. 

zdroje: Insider.com / Goodhousekeeping.com