Jste zde

Televize na počátku 21. století: Jakou vybrat?

Zdroj: expert.cz
Doby, kdy byly v domácnostech běžné televizory s menší úhlopříčkou, ale zato velkých rozměrů je dnes naštěstí nenávratně pryč. Je tomu totiž přesně naopak. Moderní televize disponují velkou úhlopříčkou, ovšem samy jsou velmi úzké.

24. 9. 2014

Plazmová, LCD nebo LED televize?

Na tuto otázku hledá odpověď snad každý, kdo shání nový televizor. Pravdou je, že objektivně dotaz zodpovědět nelze, protože ve hře je mnoho individuálních faktorů (barva, jas, cena a podobně). Navíc záleží na tom, kam si chcete nový výrobek pořídit.

LCD televize jsou levnější a hodí se do menších prostor, LED televize, které jsou dnes nejprodávanější, využijete ve středně velkých prostorách a za jejich kvalitu si také připlatíte. Pro skutečně velké prostory jsou potom vhodné spíše plazmové televize.

3D televize – oblíbené filmy s rozměrem navíc

3D televizory přinesou i do vašeho pokoje při sledování oblíbených filmů jeden rozměr navíc. Vyrábějí se přitom pouze ve Full HD rozlišení, a to ve spojení s nezbytnými 3D brýlemi zajišťuje každému divákovi nevšední zážitky. A samozřejmě na tomto druhu televizorů lze sledovat i běžnější 2D vysílání.

Ani v této oblasti se nedá jednoznačně odpovědět na to, zda je jednoznačně lepší plazmová, LCD či 3D LED televize, takže je dobré obrátit se na experty, a to třeba přímo na webu Expert.cz.

Nejen filmy a seriály živ je člověk

Fotografie v albu sice mají i dnes své kouzlo, nicméně prohlédnout si důležité okamžiky vašeho života na velké televizní obrazovce rozhodně není od věci. K tomu ovšem budete potřebovat nejen kvalitní televizor, ale také moderní fotoaparáty, tedy digitální kompakty vhodné spíše pro začátečníky, anebo digitální zrcadlovky. A nesmíme zapomínat ani na pohyblivé obrázky. Pokud si totiž pořídíte prvotřídní videokameru, tak v kombinaci s moderní televizí budou zaznamenané události již navždy jako živé.

Související články