Jste zde

Tajemství Feng-šuej: Jak pomocí bytových doplňků získat bohatství a peníze?

feng shui talisman peníze Zdroj: www.bigstockphoto.com

Ač se vám to na první pohled možná nezdá, učení Feng-šuej pracuje i s pojmem bohatství – a to jak vnitřního, tak materiálního. Cestu k němu vám mohou ulehčit třeba některé z talismanů.

19. 9. 2020

Feng-šuej nestaví materiální bohatství rozhodně na první místo, ale přiznává mu určitou důležitost. Protože materiální bohatství souvisí s bohatstvím vnitřním – jen když má člověk čím pokrýt všechny náklady nezbytné pro život, může naplno rozvíjet svůj vnitřní svět.

K tomu, jak zaktivizovat energii potřebnou pro získání bohatství, nebo jak si bohatství udržet a navyšovat ho, má Feng-šuej několik rad – týkají se jak jednotlivých symbolů a talismanů, tak jejich umístění v bytě nebo místnosti.

Kde leží zóna bohatství?

Zóna bohatství se podle rozmístění magického čtverce Pakua vyskytuje v levém zadním rohu (jako základní linii vždy bereme tu, na které se vyskytují vchodové dveře) – toto rozmístění můžeme aplikovat jak na celý byt, tak na jednotlivé místnosti. Právě v levém zadním rohu bychom měli umístit talismany, které souvisejí s bohatstvím.

bigstock-zen-balancing-rocks-on-pebbles-62233157.jpg

feng shui kameny ve vodě
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Filosofie Feng-šuej pracuje se symbolikou vody poměrně často.

Jedním ze základních elementů, který s pojmem bohatství souvisí, je voda. Voda je zdrojem života a také tím, co bylo dříve samo o sobě považováno za veliké bohatství. Právě proto dnes můžeme v asijských domácnostech často najít osobní fontánky, misky s vodou – jako odkaz a zároveň talisman bohatství.

Voda nesmí odtékat!

Jen pozor na to, že voda nesmí být odtékající – přeci byste nechtěli, aby odtékalo i bohatství. A zároveň pozor na to, aby vodní živel nebyl příliš silný – bohatství by vám pak mohlo protéct mezi prsty.

Modernější aplikací vody jako symbolu bohatství je akvárium. I akvárium pracuje se symbolikou zadržené, neodtékající vody, jako zadrženého, neodtékajícího bohatství. Jeho součástí by měly být barevné, velké a zdravé ryby – ty symbolizují dlouhý život. Někteří pak hovoří i o tom, že by součástí akvária měla být i tmavá ryba, jejímž úkolem je „požírat“ zlo.

Chytejte bohatství do skleněných misek!

Obdobou akvária je potom skleněná miska. Ta symbolizuje sběrnou nádobu, ve které se hromadí energie následně nesoucí bohatství – a to nejen to materiální, ale i vnitřní. Proto do ní nemusíte nutně umisťovat jen mince a bankovky, ale i další předměty, které vám symbolizují to, co sami považujete za bohatství.

bigstock-small-fish-tank-aquarium-with-350265919.jpg

feng shui akvárium
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Z akvária nemá voda kam odtéct, stejně jako bohatství, které symbolizuje.

Jen pozor na to, že by miska měla být řádně široká – úzkým hrdlem energie neprojde – a měla by být umístěná na místě, kde do ní budete energii vkládat a ne ji jen brát.

Stromky i zlaté mince

Z dalších talismanů, které mají příznivý vliv na bohatství, můžeme jmenovat třeba pokojové rostliny, které mají podobu malých stromků. Pokud takový stromek těsně pod korunou ozdobíte bílou stuhou a umístíte ho do zóny bohatství, stane se z něj takzvaný „strom bohatství“.

V některých asijských pracovnách a konferenčních místnostech, ke probíhají jednání, potom můžete narazit na pětici zlatých mincí – i tato hromádka má symbolizovat bohatství a zaktivizovat síly a energie, které k němu vedou.