Jste zde

Tady by chtěl vysedávat každý: Pohádkové verandy a terasy

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Terasa nebo veranda, to je sen snad každého, kdo kdy chtěl bydlet v domě. A protože víme, jak krásný je na ně pohled, přinášíme vám inspiraci, která vám při jejich budování třeba přijde vhod. Pojďme na to!

24. 8. 2019

Terasa a veranda. V čem je rozdíl?

Ač by se mohlo zdát, že jde v obou případech o to samé, definice hovoří jinak. Veranda většinou stojí u rekreačních objektů, jako jsou chaty – není to ale pravidlo a taky to není jediný rozdíl od terasy. Veranda je totiž pevná součást domu a přímo na něj navazuje. Terasa (nebo třeba pergola) toto nesplňuje a je na objektu nezávislá.

Veranda je obvykle nevytápěná, jde jen o menší prostor pro posezení. Plynule na ni ale může navázat terasa. Ať už si vyberete jakoukoli možnost, určitě ji budete milovat. Mít kde posedět s rodinou nebo přáteli na čerstvém vzduchu je totiž k nezaplacení.

Inspirace: jak na moderní verandu a terasu?

Zdroj: https://bit.ly/2nCcgZS

Zdroj: https://bit.ly/2MmpxDW

Zdroj: https://bit.ly/CU7HcI

Zdroj: https://bit.ly/2P6GXD6

Zdroj: https://bit.ly/2Ovibvc

Zdroj: https://bit.ly/DZq8BE

Zdroj: https://bit.ly/2BeBw1I

Zdroj: https://bit.ly/2OzisNt

Zdroj: https://bit.ly/2B82Q1N

Zdroj: https://bit.ly/2PagvIK

Máte i vy své venkovní posezení, nebo o něm stále jen sníte?

Verandu jsme mívali u naší staré chalupy, bývala vždy její součástí, takže nepatří jen k chatám. Všimla jsem si u těch chalup, že vždy v zimě funguje jako místo pro přezimování přenosných rostlinek. Podle mne terasa je spojená zásadně s domem, je to místo, které zvětšuje obytný prostor a tak to mám i já. Není největší, ale je obklopená zelení a kytkami, sloupky má obrostlé přísavníkem a třebaže není přepychově a luxusně zařízená, je pro mne velmi útulná a krásná a cítím se na ni velmi dobře. Samozřejmě je i krytá proti dešti, takže je příjemné na ni sedět i za deště. Mám i samostatné místo s pergolou, ale terasou bych to fakt nenazývala. Na terasu můžete vyběhnout třeba i bosky a není třeba se na ni přezouvat. dlaždice udržuji čisté a dokonce mám na ní i koberec.

Související články