Jste zde

Středomořský styl bydlení: Vraťte se na pláž ve vaší ložnici nebo kuchyni

modrá středomořská židle Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kdo si někdy nepředstavoval život na břehu Středozemního moře s olivovníky na zahradě... S našimi tipy si můžete do svého domova vpustit závan tohoto evropského ráje.

3. 9. 2020

Několik základních prvků snadno dodá každému domovu ráz haciendy na slunném španělském pobřeží. Utéct z české zimy je velmi snadné! Začněte s barvami. Odstíny středomořského stylu bydlení jsou modré stejně jako moře a nebe, prolínají se s levandulovou, žlutou či hřejivě oranžovou. Vsadit můžete také na olivové tóny. Držte se ale jasné linie - barvy moře, slunce a sálající krajiny. 

bigstock-chairs-with-striped-fabric-cov-353333009.jpg

středomořská jídelna
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Jednoduchost a teplé barvy. To je základ středomořského stylu bydlení.

Zaostřete na zdi 

Chcete-li svému bytu skutečně dodat příjemný středozemní ráz, zaměřte se na zdi. Často mají texturu dodanou pískem nebo prostě jenom sádrokartonem či důmyslným nátěrem. Nemusíte se bát ani štuků a jinýho detailů, které dodají zdem 3D rozměr.

bigstock-white-interior-of-the-garden-i-346511368.jpg

středomořský styl venku
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Kombinace kachliček a tmavě modré barvy vytváří ten správný přímořský nádech.

Nábytek vybírejte funkční, vynechejte zbytečnosti a „lapače prachu“. Jižan by si do svého domova nastěhoval masivní kusy s jednoduchým designem. Gauče a křesla v jižních zemích ale často mívají zdobené nohy. Dřevěné kousky bývají leštěné. Oživte zdi obrazy v širokých rámech a přírodními či námořnickými motivy. 

bigstock-interior-cozy-bedroom-and-comf-354570590.jpg

středomořská ložnice
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Lakované dřevo, přírodní barvy a modrá vládnou středozemní kuchyni.

Dodejte tvář kachličkami

Interiér rozzáří detail ve fomě zajímavých kachliček. Vyskládejte v kuchyni nebo v koupelně originální mozaiku z výrazných barevných kousků. Zaměřit se ale můžete také na široké rámy zrcadel nebo povrch konferenčního stolku. Že jsou kachličky oprýskané nebo dokonce rozbité, vůbec nevadí. Namixujte si svou vlastní mozaiku se zajímavou patinou.

Vpašujte do bytu bronzový detail - ať už ve formě tepané mísy, vysoké vázy, nebo pánve visící nad širokým sporákem. Místnost prosvětlete filigránským lustrem a nezapomeňte na dlouhé svíčky.