Jste zde

Stagnace na trhu nemovitostí? Podle FIM Group u rezidenčního bydlení platí opak!

Zdroj: FIM Group

Zajímáte se o nejnovější informace z trhu s nemovitostmi? Přinášíme komentář ředitelky FIM Group Ilony Mančíkové k vývoji cen nemovitostí, k novým trendům a k preferencím klientů.

11. 6. 2012

11.6.2012, Praha

Zájem klientů o luxusní nemovitosti neopadl. Naopak. Stále zaznamenáváme stabilní, ne-li vyšší poptávku po bydlení tohoto typu. Potvrzuje se tak náš předpoklad a zkušenosti ze zahraničí, že se vyplatí investovat do kvalitních projektů na dobrých adresách.

Máme zkušenost, že pokud nabídneme opravdu špičkovou nemovitost, klienti nemají problém platit prémiovou, ale odpovídající cenu. Nenabízíme proto žádné cenové slevy či bonusy, motivujeme kvalitou a atrak¬tivitou místa. Ostatně, dobrá lokalita vždy byla a bude garantem stabi¬lity finanční hodnoty nemovitosti.

Nároky na luxusní bydlení rostou

V oblasti luxusních rezidenčních projektů v dnešní době již platí určitě standardy, podle kterých lze rozpoznat opravdu kvalitní nabídky. Mezi hlavní vodítka patří výjimečná lokalita a výhled, dále pak kvalitně provedená rekonstrukce a prvotřídní použité materiály. Poskytované služby pak musí zajišťovat maximální komfort všem uživatelům – samozřejmostí je 24hodinová recepce, ostraha či správa objektu. Příjemným pomocníkem pak může být například baby sitting, nákupy s donáškou apod.

Investice s jistotou

Pozemky v atraktivních lokalitách, stejně jako činžovní domy v centru si i v době krize dokáží udržet svou hodnotu. Je to způsobeno tím, že volných domů vhodných k rezidenčnímu využití je málo a do budoucna jich bude spíše ubývat. Rozhodně tedy nelze očekávat, že v budoucnu ceny kvalitních nemovitostí, především v centru města, kde jsou nové developerské projekty spíše vzácností, klesnou.

Dobrá lokalita vždy byla a bude garantem stability finanční hodnoty nemovitostí. Proto lze i v budoucnu očekávat, že ceny kvalitních bytů na atraktivních adresách Prahy ještě porostou.

-    Ilona Monferini Mančíková, obchodní ředitelka FIM Group, www.fimgroup.eu


V oblasti realit působí Ilona Monferini Mančíková již devět let. Od roku 2005 pracuje jako obchodní ředitelka FIM Group. Společnost FIM Group založili v Praze italští podnikatelé s nemovitostmi jako první zahraniční sídlo své domovské společnosti. Firma se soustředí především na rezidenční a kancelářské projekty v historickém centru Prahy.

Související články