Jste zde

Sezona grilování se blíží. Jak vybrat vhodný gril?

Zdroj: www.grilovani.cz
Milovníci grilovaných pochoutek se již nemohou dočkat teplého a slunečného počasí, které se pomalu, ale jistě blíží. Před začátkem grilovací sezony je však nutné zvážit, zda si nepořídit nový (či další) gril.

22. 2. 2015

Jaký vybrat gril?

Při výběru nového grilu si musíte ujasnit několik aspektů. Důležité je především to, kde bude grilovat, jak často budete gril používat a kolik jste ochotni za jeho pořízení utratit. Poté se již můžete pustit do volby vhodné varianty.

  • Elektrické grily. Výtečné řešení pro grilování v místnosti, tedy například v městských bytech. Hodí se ovšem i na balkony, terasy či menší zahrádky. Výhodou je jeho skladnost, i díky ní se snadno převáží. Stačí si tedy vybrat mezi elektrickými grily, jež navíc nepatří k nejdražším, a můžete si připravit fantastické dobroty prakticky kdekoliv.
  • Plynové grily. Varianta vhodná pro venkovní použití. Mezi jejich nesporné výhody patří snadná obsluha, bezpečnost a produkce minima nečistot. Právě nabídka plynových grilů je dnes navíc velice široká.
  • Grily na dřevěné uhlí. Tradiční typ, který je vyhledáván zejména kvůli atmosféře žhnoucích uhlíků. Opět se se tedy jedná o grily určené primárně pro venkovní použití, jež navíc zaujmou nízkými pořizovacími cenami.

Jestliže se s blížícím se jarem zajímáte o nákup nového grilu, doporučujeme vám navštívit internetový obchod Grilovani.cz. V jeho nabídce naleznete nejen pestrý sortiment výrobků, a to včetně vysoce kvalitních grilů Weber, ale také udírny a v neposlední řadě spoustu zajímavý receptů, jimiž se můžete inspirovat.

Související články