Jste zde

Sám sobě architektem! Vyzkoušeli jsme program na tvorbu interiérů. A je to snadné!

Zdroj: spinar.cz

Plánujete nové bydlení? Chcete přestavovat byt? Pak možná přemýšlíte o některém z programů na tvorbu interiérů. Přinášíme přehled těch nejznámějších a krátkou recenzi jednoho ryze českého.

12. 9. 2012

Programy na tvorbu a navrhování interiérů. Měly by být snadno ovladatelné, intuitivní, ale zároveň bohaté na funkce a možnosti toho, co je možné přidat a zobrazit. Člověk, který si chce sám navrhnout interiér, potřebuje především vidět jeho konečnou a co nejreálnější podobu.

V internetovém prostoru jsou k dispozici stovky programů. Některé volně ke stažení, ale osekané až na základní funkce, takže pro reálné navrhování často úplně nepoužitelné. Jiné skvělé, bohaté na možnosti, ale zase za částku, ze které se protočí panenky.

špinar2

V českém programu se člověk nemusí omezovat jen na návrhy interiérů, ale může si zkusit navrhnout třeba zahradu nebo terasu. Zdroj: spinar.cz

Jedním z nejznámějších je Google SketchUp. S jeho placenou verzí člověk zvládne téměř zázraky, neplacená je spíš na hraní. Freeware je Furnish 3D, ten už ale v dnešní době nestačí. Zdarma, ale dost osekaný je Envisioneer Express, IKEA Home Planner zase nabízí tvorbu interiérů jen s IKEA sortimentem.

Snadno ovladatelný TurboFLOORPLAN

Z českého prostředí je potom program TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada CZ. Tento program člověku dovolí zahrát si na chvíli na architekta a navrhnout si vlastní dům, byt, některou z místností, ale i zahradu, terasu, nebo zahradní domek – integruje tak v sobě jak bytového, tak zahradního architekta.  Součástí je snadno pochopitelný průvodce – s ním je navrhování už od začátku jednoduché, rychlé i zábavné. Člověk navíc může přidávat i vlastní barvy, obklady, povrchy, dlažby… vše ve formátu JPEG.

Návrh krok za krokem

Jak hra na architekta probíhá? V případě domu si zvolíte půdorys, který si upravíte dle své fantazie, zvolíte počet podlaží, místností, pohrajete si s povrchovými úpravami stěn, podlah, oken a dveří. Pak svůj interiér vybavíte nábytkem dle vlastních představ. Před domem si navrhnete zahradu, a pak už můžete své nejbližší pozvat k virtuální prohlídce svého návrhu ve 3D fotorealistickém zobrazení.

Program pamatuje na vše

Software je v české verzi, což je oproti jiným programům veliká výhoda, práci s ním tak zvládne i člověk, který angličtině příliš nehoví. Doplněný je přehledným manuálem a pamatuje na vše, co se týká navrhování domů, bytů a zahrad.

špinar3

Navržené interiéry působí reálně, živě. Člověk si umí představit, že v nich žije. Zdroj: spinar.cz

Kromě automatických nástrojů pro stavbu a návrh domu (obsahuje přes 10000 prvků) zde rovněž najdete širokou paletu prvků zahradní architektury (ploty, brány, cestičky). Při návrhu zahrady má pak člověk dokonce k dispozici rozsáhlou encyklopedii rostlin s více než 7500 rostlinami. Velmi praktická je pak i  možnost přesného zaměření a odhad nákladů.

Pro návrh bydlení s tímto programem nejsou zapotřebí žádné předchozí zkušenosti a pokročilé znalosti v oblasti interiérového software. Všechny nástroje jsou velmi snadno ovladatelné. Program TurboFLOORPLAN Dům & Interiér & Zahrada CZ si můžete objednat na www.spinar.cz

Související články