Jste zde

Romantika v Beleku: Dovolená pro páry a milovníky luxusu

romantika v Beleku PR Zdroj: Pixabay
Co takhle si letos dopřát dovolenou jen ve dvou? Děti, psa, kočku nebo křečka dát na hlídání a utužit vztahy s drahou polovičkou. Anebo naopak vyrazit prověřit nový objev na společnou dovolenou!

28. 6. 2023

V obou případech radíme Belek! Ne, to není žádné sprosté slovo. Jen čtěte dál…

To nejlepší, co Turecko má

Jsou to jen čtyři desítky let, co byla Belek malá vesnička na jižním pobřeží Turecka, známém jako Turecká riviéra. Turkové však moc dobře věděli, že místní pláže s jemným pískem a tyrkysově modré Středozemní moře mají potenciál, který by byl hřích nevyužít. A proto zde vzniklo moderní turistické centrum s luxusními hotely, do kterého se dostanete za necelé 3 hodiny letu. Více než 300 slunečných dnů v roce, spolu s přírodou a perfektními službami, dělá z Beleku to nejlepší, co může celé Turecko turistům nabídnout.

Místo pro dokonalou dovolenou

Ať už patříte mezi pasivní turisty, kteří dobijí baterky nejlépe v leže na pláži, nebo aktivní jedince, jež potřebují i na dovolené akci a zábavu, Belek vás nezklame. Pro každého je tu něco. Hlavní pravidlo však zní, užít si to společně!

V hotelech nuda nehrozí

O celodenní zábavu se vám postarají přímo v hotelu. Profesionální animační týmy jsou v místních hotelech standardem a můžete si vybírat z mnoha aktivit od rána do večera.

Fantastické pláže a tyrkysové moře

Není nad odpočinek na sluncem prohřáté písečné pláži, šumění moře a koupání ve vlnách. V Beleku je až povinností strávit tímto způsobem minimálně jeden den z vaší dovolené. Naordinujte tento program i zapřisáhlému odpůrci válení se na pláži a uvidíte, že tady si to zamiluje. Při nejhorším si může dopřát trochu toho adrenalinu při vodních sportech.

Místo plné historie

Moře a pláž jsou tady sice dokonalé. Ale byl by hřích neopustit hotelový komplex. Zvlášť, když se nedaleko Beleku nacházejí hned dvě antická města, Perge a Side. Uvidíte tady pozůstatky chrámů, amfiteátrů a domů. Trošku delší výlet bude do starého města Aspendos, kde vás uchvátí velice zachovalé, starověké divadlo s kapacitou 15 tisíc míst.

Zelená, kam se člověk podívá

Kromě historie můžete v Beleku a okolí obdivovat i přírodu. Konkrétně v parku Kurrsunlu uvidíte nádherné vodopády i řadu ptáků a rostlin. Příroda, avšak trochu v jiném podání, vás čeká i na golfových hřištích. V Beleku máte k dispozici hned 4 skvěle udržované greeny, na kterých můžete vypilovat svou techniku.

S prázdnou domů nepojedete

Chcete si přivézt z Turecka nějaké suvenýry? Nebo prostě jen omrknout místní obchody? S plnou peněženkou se vydejte do cca 40 km vzdáleného města Antalya.

Související články