Jste zde

Řídit vytápění přes aplikaci není zbytečný přepych, ale cesta k úsporám

Zdroj: www.danfoss.cz
Určitě už se vám to stalo. Dorazíte do práce a v tu chvíli vám dojde, že topení doma zůstalo zapnuté na maximum. Za celý den tak propálíte nemalou částku. S mobilní aplikací ale takové trable řešit nemusíte. Topení zapnete, nebo vypnete i na dálku.

28. 11. 2016

Zapomeňte na to, že teplotu můžete změnit jen otočením termostatické hlavice a nijak jinak. Vytápěcí systém od společnosti Danfoss je pohodlné řešení na míru, díky kterému se váš domov promění v domácnost budoucnosti. Ovládat topení odkudkoli bude jednoduché a ve výsledku i ušetříte náklady.  

Zatopte, jak potřebujete. Odkudkoli

Přijet do prochladlého bytu po víkendovém pobytu na chatě také není žádný med. Než se byt vytopí na snesitelnou teplotu, pár desítek minut trvá. I tady pomůže mobilní aplikace – prostě začnete topit v okamžiku, kdy vyrazíte z chalupy domů. A pak vás přivítá krásně vytopený byt. 

Vytpění domu můžete díky chytré aplikaci regulovat odkudkoli.Zdroj: www.danfoss.cz

Mobilní aplikace Danfoss LinkTMApp umožňuje nastavit teplotní plán vaší domácnosti přímo na míru, jak jen si sami navolíte. V jednoduchém a přívětivém uživatelském rozhraní stačí nastavit časové rozmezí jednotlivých pokojů a přiblížit jej co nejpohodlněji a finančně nejšetrněji k vašemu životnímu režimu. 

Není tu přetopeno? 

Součástí aplikace je i hlídání teplot v jednotlivých místnostech. Chcete mít v ložnici spíše chladněji a topení chcete tlumit i v místnostech orientovaných na jih? S aplikací to není žádný problém. Stejně tak není problém přitopit si v dětském pokojíku, když si děti hrají, nebo v koupelně, aby pro vás večerní koupel byla opravdu příjemným zážitkem. A to vše bez toho, abyste co půl hodiny chodily kontrolovat termostat. 

Ideální teploty v bytě:

  • Obývací pokoj 20 až 22 °C
  • Ložnice 18 až 20 °C
  • Kuchyně 20 až 22 °C
  • Koupelna 24 °C
  • Chodba 18 °C 

Aplikaci Danfoss LinkTM je možné vyzkoušet zcela bezplatně, abyste si před koupí systému vytápění Danfoss Link mohli vyzkoušet, zda s aplikací budete umět zacházet. Jelikož je ale uživatelské rozhraní velice intuitivní, lze vše pochopit na první pohled. Možnosti nejsou překombinované, a nabízí tak skutečně jen to nejdůležitější.

Zvládne to opravdu každý

K dispozici je pro zařízení s Androidem od verze 4.1 výše, případně pro iOS verze 7.0 dále. Česká lokalizace je samozřejmostí.

Díky aplikaci pro vás bude hlídání té nejvhodnější teploty hračka - aplikace ji totiž bude hlídat za vás. Zdroj: www.danfoss.cz

V případě zájmu o chytré vytápění domácnosti stačí navštívit oficiální stránky Danfoss, kde lze získat nezávaznou nabídku, sjednat bezplatnou konzultaci přímo v místě instalace, případně najít nejbližšího instalatéra, který vám systém namontuje. Na stránkách lze vypočítat i orientační cenu systému pro váš domov.

V případě, že ve vašich prostorách už máte systémy Danfoss nainstalované, stačí se před použitím aplikace ujistit, zda vaše řídicí jednotky Danfoss LinkTM CC umožňují Wi-Fi připojení. Tuto informaci naleznete na štítku ze zadní strany ovladače Danfoss Link CC, který musí mít alespoň verzi 4. Popřípadě je možné přímo na obrazovce panelu vyhledat nastavení – pokud se zde nachází možnost Wi-Fi sítě, pak Danfoss LinkTM CC bezdrátové připojení podporuje.