Jste zde

Rekonstrukce bytu svépomocí nebo na klíč? Oboje má svá pro a proti

Zdroj: bazystav.sk

Plánujete modernizaci, rekonstrukci, kompletní přestavbu bytového jádra? Pak určitě řešíte zásadní otázku, zda vše zařídit svépomocí, nebo se obrátit na specializovanou firmu. Obě varianty mají své pro a proti.

1. 1. 2014

V případě, že uvažujete o první variantě, tedy, o tom, že si bourací i stavební práce zajistíte sami, připravte se na pořádných pár týdnů vaší usilovné práce.  Budete potřebovat spoustu volného času, nářadí, stavebního materiálu, úklidových prostředků, montérek a pracovních rukavic.

Možná vám přijde, že poslední dvě zmiňované věci nejsou pro stavbu příliš důležité, ale divili byste se. Bez ochranných prostředků v podobě kvalitních rukavic nepracují ani největší odborníci. Vyberte si tedy ze široké škály variant pracovních rukavic a šetřete své ruce.

Nemáte zkušenosti? Raději se do toho nepouštějte!

Rekonstrukce bytového jádra může být pro nezkušeného stavebníka velmi obtížná. Nejen, že nemá dostatečný přehled o používaných materiálech, nemůže využít množstevních slev, které velké stavební firmy u odběratelů dostávají, ale nemá ani takové časové možnosti ani stavební zkušenosti, jako firma, která rekonstruuje bytová jádra denně.

Kromě usilovné práce, kterou budete muset vynaložit na bourání starého bytového jádra, vás čeká i obstarávání materiálu, stavební práce a pak samozřejmě i poměrně náročný finální úklid.

A co dělat s odpadem, který po bourání zbyde, se starým koupelnovým nábytkem, s vanou, umyvadlem a tak podobně? Pokud se budete chtít zbavit původních zařizovacích předmětů, pokuste se je nejprve prodat na nějakém známém inzertním serveru. Teprve po  neúspěšném pokusu o zpeněžení, je odvezte do sběrného dvora.

Odborníci v tom umí chodit

Chcete-li, aby proběhla rekonstrukce během pár dní, byla provedena v nejvyšší kvalitě a nejmenším možným nepořádkem, obraťte se na zkušenou stavební firmu zabývající se rekonstrukcemi. Můžete si pak být jisti, že rekonstrukce bytu proběhne podle nových trendů a vaše bytové jádro bude zrekonstruováno k vaší plné spokojenosti. 

Jediné, co budete muset udělat je prokonzultovat s firmou zakázku a zaplatit za její realizaci. Vše ostatní už bude jejich starost a vám zbyde spoustu času, který můžete věnovat své práci a rodině.

Související články