Jste zde

Regulace teploty v bytě aplikací je konečně tady!

Zdroj: Danfoss.com
Otočit doprava, otočit doleva, potom trochu doprostřed a napůl, protože je zima, nebo neúnosné horko. Kohoutek na radiátoru sotva pustíte a už vás zase volá. Vpusťte si raději do života Danfoss Link ™, aplikaci, která se o to postará!

22. 8. 2016

Takovou aplikaci jsme si teď nevymysleli, opravdu existuje a dobrou zprávou je, že vám kromě ovládání teploty ve vašem bytě zajistí úsporu za teplo, která může dosáhnout až 30 %. Chytáte se za hlavu, že ji ještě nemáte?

Staňte se pány situace. Ovládněte topné cykly!

Volně stažitelná aplikace Danfoss Link TM App je takový malý zázrak, který u vás doma udělá velkou parádu. Představte si sami sebe o jednom podzimním dni. Cítíte, že se venku nenadále ochladilo, dokonce začíná sněžit? Pak nedumejte v kanceláři, pod jakou záminkou se dostat na chvíli z práce a doma zase (pro změnu) otočit kohoutkem radiátoru. S aplikací stačí párkrát ťuknout do telefonu, a než přijdete domů, bude v bytě přívětivé teplo.

Mimochodem – pochlubte se o této své dovednosti přátelům a pak už jen poslouchejte, jak jste neuvěřitelně cool!

Je to tak jednoduché!Zdroj: Danfoss.com

Tímto způsobem můžete své topení řešit i celou zimu, i když vás sníh (třeba oproti silničářům) nepřekvapí. Při odchodu z domova můžete topení o několik stupňů snížit, přičemž vás může hřát pocit, že snížení o 1°C odpovídá úspoře 5 %. Hodinku nebo dvě před odchodem z práce teplotu zase nastavíte tak, aby vás doma přivítalo vytoužené teplo, nebo zapnutí vytápění nastavíte už ráno a nebudete na něj muset myslet. Buďte skrblíci, vyplatí se to!

Se samotnou aplikací to nejde

Aplikace ve vašem mobilním zařízením ale nefunguje sama o sobě. Rozhodně k ní potřebujete centrální řídící jednotku napojenou přes wi-fi na domácí síť. Díky tomu se ke svému topení dostanete i zvenčí. Na centrální jednotku se napojí teplotní  čidla a aby bylo dílo kompletní, nezapomeňte si pořídit správné regulátory – termostatické hlavice na topení nebo termostaty elektrického podlahového vytápění. Potom bude systém Danfoss Link TM šlapat jako hodinky.

Jednoduchost je in

Ovládání topení pomocí aplikace je neuvěřitelně jednoduché a elegantní. Dámy už nebudou muset při příchodu z práce v kostýmcích obsluhovat kotel a oba lidské druhy už se nebudou obávat vstávání do vychladlé ložnice. Až tehdy si uvědomíte, jak smutný by váš život byl, kdybyste se o Danfoss Link TM nedozvěděli.

No to je mi novinka. Léta už existují regulátory, které jsou schopny přijmout vaši obyčejnou SMS (ani nepotřebujete "chytrý telefon"), kde stačí napsat teplotu, kterou si v bytě přejete mít a regulátor ji nareguluje. Nesedejme si na zadek před něčím, co už dávno bylo "objeveno"