Jste zde

Pusťte domů podzim v podobě zajímavých a jednoduchých květinových aranží

Zdroj: ceskyfreund36, pixabay.com
Období, kdy listy na stromech hrají všemi barvami, venku je stále ještě teplo a vy si můžete užívat posledního sluníčka, je jedno z nejhezčích. Pusťte podzimní přírodu i domů.

10. 10. 2020

Nemusíte zrovna shánět po květinářství speciální odrůdy květin, abyste si vytvořili zajímavé zátiší.

Začněte úplně jednoduše

Pro začátek se stačí projít alejí a nasbírat spadlé listí. Vybrat si můžete celou škálu od zelené přes žlutou až po červenou. Doma je můžete ve vázách také barevně roztřídit a vázy pak postavit vedle sebe. Klidně nechte nádoby různě velké a s různými vzory. Lístky můžete také přidat ke kyticím, které jste natrhali na zahradě nebo si nechali uvázat v květinářství.

Chryzantémy mají možná trochu smutnou pověst, ale o to veselejší atmosféru v bytě vytvoří. Zdroj: Shirley, pixabay.com

Vytvořte si originální květináč

Dlabání dýně do roztodivných tvarů možná není nic pro vás. Co si ale pořídit opravdu originální a moderní podzimní květináč? Vyberte si v obchodě velkou dýni - například druh rouge vif d'etampes nebo gigant, seřízněte vršek, vydlabejte vnitřek a vsaďte do něj plastový květináč (bez odtoku). Do něj pak můžete vytvořit kytici podle libosti.

Originální pugét nemusí být z drahých květin

Roste vám za domem pole kukuřice? Vydejte se nasbírat pár plodů i s lístky. Nechte je usušit a svažte je látkovou pentlí v podzimních barvách. Tato jednoduchá aranž se hodí jako do vázy, ale také jako dekorace na poličku.

Nebojte se kombinovat a dát na svůj instinkt. Ani v přírodě nerostou osamocené shluky jednotlivých druhů.Zdroj: Counselling, pixabay.com

Kombinujte zdánlivě nezkombinovatelné

Typická podzimní květina? Astra, chryzantéma, jiřina. Ať už sáhnete po jakékoli barvě, nemůžete se splést. Můžete ji nechat samostatně jako jeden druh ve váze, či zkombinovat například s ovocem či jeřabinami. Do květinové pěny zasaďte květy, barevné listí a jeřabiny či kaštany. Přidat můžete i ošetřené ovoce. Výborně se pro tuto potřebu hodí například hrušky. Pokud se nechcete přijít o potěšení z hrušek, stačí je jednoduše položit na talířek těsně vedle aranže.