Jste zde

Přeměňte svou ložnici podle nejnovějších trendů. Poradíme vám jak na to.

Zdroj:
Vaše ložnice už volá po změně? Nejvhodnější čas na nové uspořádání ložnice podle nejnovějších módních trendů nastal právě teď.

24. 8. 2020

Kromě nábytku si můžete vybrat i nové dekorace a osvětlení. Před nákupem nábytku zvažte, kam umístit skříň a nezapomeňte naplánovat úložné prostory.

V ložnici obvykle trávíte mnoho hodin, proto si rozhodně zaslouží nové uspořádání, kterému budete věnovat patřičnou pozornost. Když uspořádáte svou ložnici prakticky a esteticky, zlepší se kvalita spánku a vaše rána budou příjemnější.

Trendem pro letošní rok je multifunkční nábytek. Pořídit si tak můžete do ložnice postel s propracovanými úložnými prostory. K posteli nezapomeňte ani na nové matrace. Jen tak si zajistíte pohodlí při odpočinku i při spánku. Hitem roku jsou pastelově zelená a klasická modrá, které můžete dát na textilie i na stěnu. S vybranou barvou pak sladíte nový nábytek snadno. V případě, že milujete vintage nebo skandinávský styl, nemusíte se ho vzdávat ani pro letošní rok. Zvolte dřevěný nábytek a doplňky ze lnu, skla a dalších materiálů.

Nová ložnice: kompletní renovace

Pokud plánujete provést zásadní změny uspořádání vaší ložnice, včetně výměny podlahy a konstrukce skříně, přemýšlejte o dalším vybavení (možná jste zapoměli noční lampičky, automatické žaluzie, kvalitní dveře, zásuvky, které se snadno vysunou z postele). Připravte si návrh designu interiéru vaší ložnice.

V tomto návrhu ložnice si zakreslete uspořádání postele a dalšího nábytku, umístění světla. Nejprve si objednejte úpravy elektrické instalace. Pak zvažte zřízení vestavěné skříně nebo velké skříně s posuvnými dveřmi. Dále, když měníte uspořádání ložnice pořiďte i zdím nový nátěr či tapety. Položte podlahu, nainstalujte závěsy, dveře, lišty. Jaký nábytek si vyberete je jen na vás. Obvykle závisí na stylu celého bytu. Moderní nábytek podle nejnovějších trendů je praktický, funkční a velmi stylový.

Výměna nábytku za moderní

Ne každý potřebuje provést v ložnici kompletní rekonstrukci. Pokud však i vaše ložnice volá po změně, stačí pár věcí změnit poměrně snadno, bez nutnosti pokládat nové podlahy či sekat nové zásuvky. Často, aby uspořádání ložnice získalo nový charakter a interiér, tak aby měl osvěžující účinek, stačí přemalovat stěny, pořídit novou skříň a postel doplnit o stylové noční stolky. Ty jsou velmi praktickým prvkem pro odkládání sklenice s vodou, rozečtené knihy či brýlí, ale díky úložným prostorům budete mít vše potřebné okamžitě po ruce. Noční stolky by měly opět ladit se zbývajícím vybavením místnosti.

Pro uspořádání malé ložnice zvolte víceúčelový nábytek

V malé ložnici budou fungovat dvě funkční řešení: letiště s úložnými prostory, noční stolky. Pokud v ložnici není dostatek místa, lze nástěnnou lampu minimalizovat a noční stolek lze nahradit židlí. Pokud s vámi spí v ložnici dítě, pořiďte si nové komody, které pojmou vše potřebné pro dítě a lze na ně položit přebalovací pult či podložku. Na sezónní oblečení se vám bude hodit nová prostorná skříň.

Související články