Jste zde

Použijte mozaiku do koupelny, je nadčasová!

Zdroj: M.B.Keramika
V poslední době je velmi populární využití mozaiky na podlaze i na stěně v koupelnách bytů a rodinných domů, a dodat jim tak elegantní a luxusní vzhled. Skvěle se hodí také jako obklad do bazénu či za pracovní desku v kuchyni. Velké oblibě se těší i v lib

27. 3. 2017

Dvě realizace s použitím mozaiky

Podívejte se na realizace, které jsme navrhli zákazníkovi. V prvním případě je mozaika použita jako dekorace k bílému obkladu – jednou jako pásek po obvodu koupelny, jednou jako rám zrcadla. Společně jsme vytvořili nadčasové koupelny, které jen tak neomrzí.

Mozaika do koupelny se dá využít různými způsoby.Zdroj: M.B.Keramika

Ve druhé realizaci požadoval zákazník z mozaiky vytvořit větší plochy za umyvadlem a na výklenku ve sprchovém koutě, kde chtěl sprchovat i svého psího kamaráda. Mozaika je opět doplněna jednobarevnými obklady, tentokrát v béžových odstínech.

Mozaika použitá v koupelně ve větším množství, doplněná jednobarevnými obkladyZdroj: M.B.Keramika

Mozaiky bývají obvykle vyrobeny z malých kousků skla, kamene, keramiky nebo jiných materiálů (z přírodního kamene, mramoru či dřeva), které mohou být seskládány takovým způsobem, aby vytvářely vzor či obraz. Mozaiky nabízejí stylový přístup k obložení stěn nebo podlah. Mohou být jednobarevné nebo vícebarevné, s jednoduchými nebo složitějšími vzory. Lze je doladit k různým druhům obkladů a dlažeb a obzvláště dobře vyniknou v kombinaci s univerzální bílou barvou. Při výrobě skleněné mozaiky se využívá až 98 % recyklovaného skla.

Mozaiky jsou zespodu podlepeny papírem nebo síťkou. Díky tomu lze s nimi jednoduše obkládat:

  • oblé rohy
  • sloupy
  • jakékoli hrany
  • vany
  • lze je stříhat na míru a používat je jako dekorační pásek v obkladech

Výhody mozaiky:

  • mrazuvzdornost - neabsorbuje vodu
  • trvanlivost
  • variabilita - možno použít celoplošně nebo jako dekor, případně listelo v kombinaci s jinými obklady

M.B.KERAMIKA má v nabídce mozaiky již od 1 100 Kč/m2 až po neuvěřitelně propracované a nádherné mozaiky, umělecká díla, ručně vytvořené obrazce na míru, u nichž se částka může vyšplhat až k desítkám tisíc za 1 m2.

Těžko uvěřit, že se jedná skutečně jen o mozaiku!Zdroj: M.B.Keramika

Mozaiky mohou mít téměř jakoukoli velikost, tvar a barvu. Mohou být čtvercové, obdélníkové i šestiúhelníkové. Seskládány mohou být buď pravidelně, nebo nepravidelně. Především mozaiky v imitaci kamene s nepravidelnou skladbou po obložení působí velmi přirozeně, jako kdyby stěna byla obložena přírodním kamenem.

Mozaika ze dřeva a z kamene působí obzvlášť efektně.Zdroj: M.B.Keramika

Mozaiky a mozaikové vzory jsou ve stavebnictví využívány již od nepaměti. Kořeny mozaiky sahají až do dob starověkého Říma a antiky. Od té doby se používají po celém světě k ozdobení podlah, stěn i stropů. Tato starodávná dekorativní technika je dodnes hojně využívaná jak v soukromém, tak veřejném sektoru díky své nadčasovosti. Přijďte na naše prodejny a společně vybereme tu nejhezčí mozaiku právě pro vás.