Jste zde

Poslední možnost získat od státu až 127 500 Kč na tepelné čerpadlo

uhlí v plechovém kyblíku Zdroj: www.alpha-innotec.cz
Chcete snížit každoroční vysoké náklady za vytápění, ale nemáte našetřeno na výměnu starého kotle? Nevadí. Ještě pořád máte možnost získat kotlíkovou dotaci a ušetřit velkou část z ceny za tepelné čerpadlo.

28. 9. 2019

Jaké jsou podmínky kotlíkové dotace a za jaké tepelné čerpadlo vyměnit starý kotel?

3 podmínky pro získání peněz od státu

Aby vám stát na koupi tepelného čerpadla přispěl, musíte splnit 3 podmínky:

  1. Topit kotlem na dřevo nebo uhlí s ručním přikládáním.
  2. Kotel musí patřit do 1. nebo 2. emisní třídy, nebo ji nesmí mít stanovenou vůbec.
  3. Tento kotel musí sloužit jako hlavní zdroj tepla, nebo jako druhý zdroj spolu s elektrokotlem, plynem a podobně.

Splňujete všechny 3 podmínky? Pak jste na dobré cestě získat 120 000 Kč. Dalších 7 500 Kč čeká na ty, kteří vymění kotel za tepelné čerpadlo v takzvaných prioritních oblastech.

Na koho se s žádostí obrátit?

Nejjednodušší je najít takového výrobce či dodavatele tepelných čerpadel, který prověří, zda máte na dotaci nárok, vybere nejvhodnější tepelné čerpadlo pro váš dům, pomůže vám s vyřízením žádosti o dotaci, zpracuje veškerou potřebnou fotodokumentaci a tepelné čerpadlo nainstaluje. Jedním z nejspolehlivějších partnerů při výměně starého vytápění za nové topení je výrobce tepelných čerpadel alpha innotec.

Za své peníze jen to nejlepší

Oproti kotlům na tuhá paliva mají kvalitní tepelná čerpadla i více než dvojnásobně dlouhou životnost. Proto je dobré nepodcenit jejich výběr a investovat do toho nejlepšího, co na trhu je.

Tepelné čerpadlo je rozhodně zelenější alternativa vytápění než například topen uhlím.Zdroj: www.alpha-innotec.cz

Tepelná čerpadla alpha innotec se pyšní hned několika prvenstvími. Vyrábí nejtišší stroje s největší účinností. Proto se nemusíte bát hluku při topení i ohřívání vody a zároveň ušetříte oproti jiným typům vytápění až 20 000 Kč ročně.

Alpha innotec vám dá víc

Německý výrobce alpha innotec vám kromě tichých a účinných tepelných čerpadel zajistí také záruční i pozáruční servis a pravidelné prohlídky přímo od výrobce, vzdálenou kontrolu přes internet zdarma i ovládání tepelného čerpadla přes mobilní telefon nebo počítač.