Jste zde

Pořizujeme první bazén: Jak si správně vybrat

Zdroj: www.albixon.cz
Pořídit si bazén na zahradu dnes už není žádný problém. Pokud si však pořizujeme náš úplně první zahradní bazén, měli bychom si nejprve o bazénech zjistit alespoň základní informace – a promyslet si všechny alternativy, které se nám nabízejí.

13. 2. 2017

Postup při výběru bazénu 

Abychom si vybrali ideálně vhodný bazén, bylo by dobré se držet následujícího postupu:

  • Definujme si, co od bazénu očekáváme.
  • Zhodnoťme naše finanční možnosti.
  • Nastudujme si alespoň základní informace o problematice bazénářství.
  • Detailně prostudujme nabídky bazénů a bazénového příslušenství – a proveďme srovnání výhodnosti jednotlivých produktů. 

Zapuštěné bazény patří k nejdražším, ale zároveň k nejluxusnějším variantám.Zdroj: www.albixon.cz

Základní typy zahradních bazénů

A jaké typy bazénů jsou dnes na trhu? Všechny zahradní bazény si můžeme rozdělit na 3 základní typy

  • zapuštěné bazény
  • polozapuštěné bazény
  • nadzemní bazény

Každý typ bazénu má své výhody i nevýhody. A všechny tři typy bazénů existují v různých variantách. Přičemž platí, že zapuštěný bazén představuje zpravidla tu nejluxusnější verzi zahradních bazénů – a nadzemní bazén naopak tu nejlevnější.

Obliba keramických bazénů roste.Zdroj: www.albixon.cz

Bazénové materiály

Pokud jde o bazénové materiály, tak největší oblibě se dnes těší fóliové bazény a laminátové bazény. A také vzrůstá obliba keramických bazénů a bazénů z materiálu ALBISTONE®. Materiál ALBISTONE® je relativně nový vysoce odolný materiál od firmy Albixon.

Bazénové příslušenství

Volbu bazénového příslušenství rovněž nepodceňujte. Důležité je hlavně bazénové příslušenství sloužící k udržování čistoty v bazénu: filtry, čerpadla, skimmery, trysky, bazénové vysavače, čistící síťky, bazénová chemie a další. Ovšem existuje i celá řada dalšího volitelného příslušenství (osvětlení, schůdky, teploměry, zakrývací plachty atd.).