Jste zde

Pořiďte si krb klidně i do paneláku: Máme pro vás tipy na efektní řešení

domácí krb Zdroj: Bigstockphoto
Sníte o krbu, ale bydlíte v panelákovém bytě? Nevadí! Máme pro vás tři řešení, která vám pomohou splnit si svůj sen. Užijte si pohodu u biokrbu, krbu na plyn nebo u elektrického krbu.

10. 4. 2021

O večerech strávených u krbu se sklenkou vína nebo hrnkem teplého čaje sní každá romantická duše. Klasický krb na dřevo se však neobejde bez komínu, který by odváděl zplodiny, a tudíž není reálný do bytového domu. My vám však dnes představíme tři alternativy klasického krbu, které hoří skutečným ohněm, nebo nabízejí jeho dokonalou iluzi.

Elektrický krb nabízí mylný dojem ohně

Elektrický krb je nejlevnější alternativa klasického krbu. Uvnitř však nehoří skutečný oheň! Plamen imituje pouze žárovka, která tak vytváří dokonalou iluzi ohně. Krb je naprosto bezúdržbový, maximálně bezpečný a umístit ho můžete téměř kamkoliv. Můžete ho postavit na podlahu nebo ho zavěsit na zeď. K jeho zprovoznění vám postačí pouze elektrická zásuvka. 

bigstock-glowing-electric-fireplace-log-403217762.jpg

elektrický krb
Zdroj: 
Bigstockphoto
Elektrický krb s moderním 3D efektem plamene i dýmu je naprosto k nerozeznání od skutečného ohně. 

Hlavní funkce elektrického krbu je pouze dekorativní. Běžný elektrický krb totiž nevydává příliš velké teplo. To však neplatí u lepších elektrických krbů, které mají i funkci výhřevu a místnost tak dokážou lehce vytopit. 

U biokrbu dbejte na bezpečnost!

Biokrb je nejvěrnější alternativa klasického krbu na dřevo. Krb spaluje biolíh, který při hoření neprodukuje žádné spaliny, které by bylo nutné odvádět pryč z místnosti. Spalováním biolihu vzniká pouze vodní pára a oxid uhličitý, který není do určité koncentrace nijak škodlivý. I přesto je ale nutné při používání biokrbu větrat. 

Oheň v biokrbu hoří přirozeným žlutým plamenem, neuvolňuje žádné saze ani kouř a nijak nezapáchá. Ba naopak! Sehnat už dokonce můžete i vonný biolíh, který místnost příjemně provoní vůní jehličí, vanilky, citronu nebo třeba pomeranče. 

Palivo nikdy nenalévejte do hořícího krbu a vždy vyčkejte až krb zcela vychladne! 

Při topení v krbu se vždy řiďte pokyny výrobce a krby vybírejte u prověřených prodejců. Protože se jedná o krb se skutečným ohněm je třeba dbát na dodržení bezpečnostních pravidel. Jejich nedodržení může být příčinou vzniku požáru nebo úrazu! 

bigstock-close-up-of-electrical-firepla-414857162.jpg

biokrb
Zdroj: 
Bigstockphoto
Biokrby jsou častou příčinou požáru! Ve většině případů je však na vině nesprávná manipulace a nedodržení bezpečnostních pokynů. 

Při instalaci krbu na plyn myslete na odvod spalin

Plynové krby na zemní plyn nebo propan-butan jsou velmi oblíbené, protože dokážou věrně napodobit skutečný oheň a vytopit místnost. Provoz krbu je nenáročný a bezpečný. Jediné, co musíte vyřešit, je odvod spalin do komína nebo venkovní stěnou do volného ovzduší. Nesmí však docházet k poškození fasády. 

bigstock-close-up-of-electric-fireplace-407408234.jpg

biokrb na biolíh
Zdroj: 
Bigstockphoto
Dokonalou iluzi skutečného krbu můžete ještě podpořit oblázky, nehořlavými poleny, které jsou vyrobeny ze speciální keramické hmoty, nebo imitací žhavého uhlí. 

Plynové krby můžete velmi jednoduše ovládat přes internet i za pomoci chytrého telefonu. Krb můžete tak kdykoli a odkudkoli zapnout nebo vypnout a tím regulovat a udržovat stálou teplotu v místnosti.