Jste zde

Pořad Jak se staví sen se vrací: Měnit se bude 35 let starý obývák!

Zdroj: Prima TV

Obývací pokoj, na který se 35 let nesáhlo – to bude pro tým pořadu Jak se staví sen zapeklitý oříšek! Pokud chcete vidět, jak se s ním poperou, pak si nenechte ujít 1. díl další série oblíbeného pořadu o bydlení. Startuje 3. března v podvečer.

25. 2. 2013

Nejpopulárnější televizní pořad o lepším bydlení a stylovém designu startuje už svou třináctou sérii! Tentokrát jsme se vydali do pražského Suchdola, kde žijí staří rodiče a jejich dcera. Rodiče obývají přízemí, dospělá dcerka horní patro. Mají ještě pejska, zahrádku, spoustu času, zato málo financí na předělání  malého obýváčku. Splníme jim sen a změníme to, na co 35 let nezbývaly finance? Uvidíte v první epizodě už 13. série!

Nejmladší dcera Jitka (33 let) přihlásila své rodiče: „Rodiče oslavili zlatou svatbu a já si uvědomila, že už 35 let bydlí ve stejně zařízeném pokoji. Mají pouze důchod a na rekonstrukci jim po všech potřebných opravách na domku jaksi nezbylo. Za to, co pro nás za celý život udělali, jak nás vychovali a starali se o nás, je toto ideální dárek.“

Všechno je špatně!

Obývací pokoj má 20 metrů čtverečních, a přesto se do něj musí vejít takřka vše: jídelní zóna pro celou rodinu, pohodlné sezení a odpočinková zóna s TV, knihovna a úložné prostory. Jak takový prostor přifouknout?

jak-se-stavi-sen-1-2

Takto vypadal obývací pokoj před zásahem designérů... Zdroj: Prima TV

Dosavadní stav interiéru je katastrofický. Vždyť se tu také 35 let nic nezměnilo kromě nové dřevěné podlahy. Stávající elektroinstalace nedostačují, a tak jsou rozvody doháněny prodlužovačkami. Stávající vypínače jsou v různých výškách a všude je přítomna nesourodá „dekorační veteš“.

Starý nábytek neposkytuje skoro žádné úložné prostory, které manželé zoufale potřebují. Nezbývá ani místo pro společné stolování, když přijede širší rodina s vnoučaty. Stará sedačka je příliš masivní a nepraktická a její tmavá barva opět zmenšuje opticky prostor.

Prosvětlit, odlehčit, opticky zvětšit!

Proto bude potřeba hlavní obývací místnost prosvětlit, rozjasnit a odlehčit při zachování účelnosti prostoru. Pro maximalizaci úložných prostor vyrobíme vestavnou multifunkční stěnu.

jak-se-stavi-sen-1-3

A takto vypadá ten samý prostor po zásahu designérů. Zdroj: Prima TV

Prostor rozdělíme na logické zóny: jídelnu a obývací část s novou pohodlnou sedačkou s více místy na sezení a čtecím koutkem. Naše proměna bude inspirovaná vitalitou a pohotovostí babičky a jejího manžela. I když paní táhne na 70 let, ráda se učí novým věcem, hlavně ovládání moderní elektrotechniky a internetu. Má velkou radost a chuť do života. Proto jsme se rozhodli pro veselou proměnu, plnou barev a moderního, ale pohodlného nábytku. Hlavní barvou bude žlutá, doplněná béžovou, bílou a červenou. Jak proměna dopadne? Budou z ní mít vitální senioři radost?

Budou řešit i stoly a dům Dalibora Jandy

Dalším hlavním tématem dílu bude trend ve stolech pro velké rodiny (což je problém, na který jsme v naší rodině narazili) a sedací nábytek – konkrétně křesla. A podíváme se i do domu Dalibora Jandy.

Nenechte si ujít start nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 3. března od 18.00 hod na Prima family!

Související články