Jste zde

Pomozte svému tělu k vyšším výkonům

Zdroj: https://www.kneipp.com/cz_cs/home/
Kazí vaše tréninky svalové křeče? Pravidelně cvičíte, ale váha se ani nehne? Jste často unavená, ale nechápete proč? Pravděpodobně vám ve stravě něco chybí. Pokusíme se společně odhalit, v čem vězí problém.

7. 6. 2019

Jak bojovat proti svalovým křečím?

Svalovou křeč zažil už někdy v životě snad každý. Jejich výskyt zvyšuje fyzická aktivita, pokud není kompenzovaná regenerací svalů a zvýšeným příjmem potřebných minerálů.

Nejběžnější jsou křeče dolních končetin nebo křeče zádového svalstva. Příčinou je obvykle minerální nerovnováha, nedostatečný pitný režim, svalové přetížení, chlad a nedostatek vitamínů skupiny B, především B6.

Co pomůže?

  • Zvyšte příjem hořčíku, vápníku a draslíku.
  • Dbejte na dostatečný příjem tekutin.
  • Nenechte svaly prochladnout.
  • Po fyzické aktivitě nikdy nezapomínejte na protažení.
  • Zvyšte příjem vitamínů skupiny B.

Jak nastartovat hubnutí?

Snažíte se, cvičíte, ale váha stojí už několik týdnů na místě? Pohyb je pro hubnutí důležitý, ale mnohem více jde o stravu. Úpravou jídelníčku bez sportování s největší pravděpodobností zhubnout dokážete, v opačném pořadí je šance na úspěch mnohem nižší.

Podívejte se proto důkladně na celý váš jídelníček. Ideálně si všechna jídla poctivě zapisujte, občas jíme v podstatě bez přemýšlení. Zapisování vám pomůže podívat se na svou stravu z většího nadhledu.

Je i váš jídelníček v pořádku a nechápete proč se váha nehýbe? V procesu hubnutí někdy dojde k pauze. Pomoci může šok v podobě tzv. cheat day, kdy si například jednou týdně dovolíte navýšit denní příjem kalorii a dopřejete si některé ze “zakázaných” potravin.

TIP: Přečtěte si podrobnější informace o zadržování vody v těle a zbavte se těchto obtíží pomocí odvodňovací kúry, která může být prvním krokem ke zlepšení celkové fyzické kondice.

S výkonem i hubnutím dokáže pomoci i mnoho přírodních látek

Kofein

Potlačuje nadměrnou chuť k jídlu, zrychluje metabolismus a spalování tuků. Kofein také zvyšuje účinek cvičení, pomůže vám k lepším sportovním výsledkům.

Zelený čaj Matcha

Pomáhá spalovat tuky a obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají v prevenci řady onemocnění včetně rakoviny.

Zázvor

Podporuje látkovou výměnu, krevní oběh a trávení, Díky tomu pomáhá spalovat tuky rychleji a efektivněji.

Skořice

Pravidelná konzumace skořice pomáhá štěpit tuk a cukr, rozproudí krev v žilách a stimuluje zažívání.

Chilli

Za pálivost chilli papriček může látka zvaná kapsaicin. Tato látka vysílá do mozku signál nasycení, takže pravděpodobně zkonzumujte menší množství jídla. Také stimuluje krevní oběh a zrychlením termoregulace zvyšuje tělu spotřebu energie.

Nápoj pro odvodnění organismu nastartuje látkovou výměnu

Za některé zdravotní problémy může i zavodnění. Co takhle si od něj pomoct?Zdroj: https://www.kneipp.com/cz_cs/home/

TIP: Vyzkoušejte novinku - šumivé tablety Kneipp® Odvodnění a dodejte vašemu tělu potřebné vitamíny.

První pomocí, jak nastartovat organismus, jsou šumivé tablety Kneipp® Odvodnění - dodají vašemu tělu hořčík, vápník, vitamíny C a E. Kofein nastartuje váš sportovní výkon a zrychlí spalování tuků. Přírodní výtažky z kopřivy dvoudomé navíc pomáhají vyloučit přebytečnou vodu z těla.

Nápoj z tablet má příjemnou ananasovou příchuť a neobsahuje cukr, lepek, laktózu ani látky živočišného původu – jen přírodní látky, o kterých je dlouhodobě známo, že podporují zdravou látkovou výměnu a funkci tělesných orgánů.

Proč byste měli chtít vyloučit přebytečnou vodu z těla?

Za neuspokojivými výsledky diet a cvičení může stát také zadržování vody v těle. Vlivem nezdravého jídelníčku, nedostatku pohybu, hormonální nerovnováhy a stresu může začít tělo zadržovat větší množství tekutin. Nadměrné zadržování vody je pak spojené s celou řadou zdravotních i kosmetických nepříjemností.

  • otoky končetin
  • celulitida
  • obtížné hubnutí
  • pocit těžkých nohou
  • zvýšené pocení

Začněte s detoxikační, odvodňovací kúrou ještě dnes.

Související články