Jste zde

Pohodlně se usaďte aneb vybíráme ideální židli do interiéru

Zdroj: www.photl.com
Co uděláme jako první, pokud vejdeme do baru, restaurace, do práce, nebo třeba domů? Samozřejmě pozdravíme a ihned poté se posadíme na židli. Sezení je totiž pro naše tělo naprosto přirozenou polohou, při které nejenom pracujeme, ale také odpočíváme.

12. 2. 2015

Právě proto židle tvoří nezbytnou součást našich interiérů. Pojďme se podívat, jaké jsou v tomto směru možnosti a s jakými variantami rozhodně chybu neuděláte.

Začínáme kuchyní

Zde by měl být výběr poměrně jasný, protože prim by měla hrát klasická, ideálně dřevěná nebo kovová židle u jídelního stolu. Během stolování tak budeme mít jistotu pohodlí, stability, ale i opory pro naše tělo. V moderních kuchyních však najdou uplatnění i barové židle. Ty umožní třeba hostům to, aby byly neustále v kontaktu s paní domu, která připravuje občerstvení. Jsou dobrou variantou, jak ale může trávit čas i rodina, pokud chce být pohromadě.

Samozřejmě využití této možnosti předpokládá, že je součástí daného prostoru buď barový pult, nebo vyšší ostrůvek. Pokud plánujete rekonstrukci, určitě barové židle do kuchyně vezměte v potaz. Zvláště pokud byt, ve kterém bydlíte, spadá do dispozic „kk“, jelikož židlemi daný prostor příjemně oživíte a zároveň umožníte o něco lepší propojení s obývacím pokojem.

Pracovna, nebo dětský pokoj

Ani v těchto místnostech se bez židlí neobejdeme, ačkoliv jejich vzhled se od těch klasických výrazně liší. A to proto, že nejlepší volbou jsou kancelářské židle. Vybrat tu správnou nemusí být vždy jednoduché a tak poradíme, že dobrou cestou je zaměřit se na:

  • Polohovatelný sedák
  • Dostatečnou opěru zad a beder
  • Opěrku hlavy
  • Nastavitelné opěrky rukou
  • Prodyšnost
  • Pevnost a stabilitu

To vše jsou kritéria, která s dobrou kancelářskou židlí souvisí. Zvláště u dětí dobrá investice znamená jistotu toho, že se bude skutečně správně vyvíjet a sezení nebude způsobovat žádné bolesti – a to zad, nebo oblasti krční páteře.

Obývací pokoj

Zde je volba poměrně jasná, jelikož klasiku v podobě židlí bychom měli určitě nahradit něčím ještě pohodlnějším. Jednou z klasických možností je samozřejmě sedačka, popřípadě i křesla. Pokud ale máte zájem jít ještě o něco modernější cestou, nebojte se experimentovat a zvolte třeba u mladých hodně oblíbené sedací vaky.

Související články