Jste zde

Podceňované dveře: Měly by ladit s podlahou a ty správně vybrané místnost krásně zvětší

Zdroj: novedvere.cz

Opticky zvětší pokoj, prosvětlí tmavý prostor, dodají pocit útulna, případně upozorní na jinou dominantu vašeho bytu - správně vybrané dveře. Jejich vzhled často podceňujeme a přitom zabírají ohromnou plochu.

3. 12. 2013

Je to paradoxní – věnujeme hodiny a hodiny času výběru drobností a titěrných doplňků a velmi často podceňujeme vzhled mnohem rozměrnějších předmětů. A takovým příkladem jsou i dveře – plocha zhruba dvou metrů čtverečních, která je mnohdy absolutně opomíjená.

Správně vybrané dveře přitom s interiérem dokážou zázraky. Pojďme se společně podívat na základní rady, kterých se vyplatí držet, a také na designérské tipy, které se týkají stále oblíbenějších bílých dveří.

Dveře by měly ladit s podlahou, ale nemusí ladit s okny

Začněme u barevného sladění dveří. Nejdůležitější je, aby dveře ladily se zárubní, ta by v ideálním případě měla být ve stejném dekoru. Co se podlahy týká, pak je vhodné, aby dveře byly v podobném odstínu (nedoporučuje se ale naprosto stejný, pak by prostor mohl působit příliš strnule), případně si můžete hrát s kontrastem. Počítejte ale s tím, že dveře mají dvě strany a je nutné je sladit s interiéry obou místností, které propojují.

cag-bile-dvere3 

Podobné pravidlo platí i pro sladění s okolními stěnami – opět je vhodné vybírat barvy v podobném barevném odstínu, nebo si pohrát s výrazným kontrastem dvou barev. Naopak už se dnes striktně nevyžaduje ladění dveří s okenními rámy, které jsou v drtivé většině případů stejně ukryté za záclonou, nebo závěsy.

Bílá se vrací na výsluní

Období, kdy měla bílá barva punc nudy a nezajímavosti, jsou pryč. V posledních letech se bílá vrací a to jako barva elegance, čistoty a harmonie. Její výhodou je navíc univerzálnost, což potvrzují i odborníci ze společnosti CAG, která je výrobcem kvalitních interiérových dveří. „Bílá barva se dá sladit s jakoukoli jinou barvou v interiéru, je naprosto neutrální. Navíc umí prostor opticky zvětšit a výrazně prosvětlit,“ říkají tady. „Bílé dveře jsou proto vhodné například do panelákových bytů, kde jsou pokoje mnohdy opravdu malé.“

Bílé dveře tedy interiér odlehčí, prosvětlí, a pokud se použijí ve vhodné kombinaci s nábytkem a sladí se s podlahou, pak jsou liché i připomínky těch, kteří bílou barvu považují za ničitele intimity a útulnosti. Bílé dveře jsou vhodné i do místností, které mají malá okna, případně nízký strop.

cag-bile-dvere2

S prosklením, nebo bez? Záleží na tom, kolik světla chcete do místnosti dostat. Zdroj: novedvere.cz

Tmu vyžene sklo

„A pokud bojujete s tmavými kouty v některé z místností, pak bílou barvu zkombinujte ještě s vhodným prosklením, které do interiéru vnese více světla,“ radí dál odborníci z firmy CAG. Tady je ale zároveň třeba uvažovat i nad tím, že prosklené dveře propouštějí kromě světla i více hluku – nejsou tedy úplně vhodnou variantou pro oddělení odpočinkové zóny od společenských místností. „Na druhou stranu už ale díky neprůhledným matným sklům, poskytují i prosklené dveře pocit soukromí.“

A právě komplety bílých dveří se zárubněmi teď můžete u firmy CAG pořídit se slevou až 40 %! Nabídka na nadčasové a elegantní dveře v různých provedeních trvá až do konce ledna a vztahuje se na jednokřídlé otočné dveře o šířce 60 až 90 centimetrů a standardní výšce 197 centimetrů. Mrkněte se na širokou nabídku dveří a skříní a určitě si vyberete!