Jste zde

Patnáctý díl Jak se staví sen: Vznikne koupelna inspirovaná mořem

Zdroj: Prima TV

Inspirace pro 15. díl byla jasná ve chvíli, kdy majitelka nového domku přiznala námořnické kořeny. a právě v duchu námořníků a moře bude proměny koupelny v rodinném domku.

4. 6. 2013

Barbora a Honza s malým Davidem zatím ještě pořád bydlí v bytě, ale přestavují domeček. Splnil se jim tím velký sen - bydlet v malém domku uprostřed města. A naši designéři začnou proměnu domku v koupelně.

Z atypu standardní tvar

Vysněný 18 let starý domek koupili manželé nedávno. Zaujímá 350 m2 i se zahrádkou a nachází se uprostřed Modřan, slylově v Přívozní ulici. Bářin otec byl totiž celý život námořníkem. V domě je potřeba rekonstruovat skoro vše, ale my se soustředíme na koupelnu. Ta totiž bude naší námořní inspirací, v duchu tradic a historie Bářiny rodiny.

jak-se-stavi-sen-15-2

Původní koupelna byla značně sterilní, téměř nemocniční. Zdroj: Prima TV

Koupelna se nachází v atypicky řešeném rodinném domě. Celý vnitřní prostor je kontinuální, otevřený, bez vnitřních podpor, oddělených místností. Jediná uzavřená místnost je právě koupelna.

Budeme bourat a narovnávat!

Velkou výhodou stávající koupelny a WC jsou okna, přímé odvětrání s dostatečně vysokým parapetem, není tedy třeba řešit zaclonění, prostor pod nimi lze také půdorysně využít. Tvar pásového okna příjemně interiér přisvětluje. Původní prostor koupelny však není dispozičně čistý, má v půdoryse několik nik a rohů od vestavěné lednice v kuchyni z druhé strany. Bude potřeba obvodové příčky zbourat a zdi „narovnat“, abychom nebyli limitováni při rozmisťování zařizovacích předmětů, ale maximálně využili čtvercový prostor, který nám nově vznikne.

jak-se-stavi-sen-15-3

Původní koupelna měla navíc značně atypický tvar plný výklenků a nik. Zdroj: Prima TV

Koupelna působí spíše sterilním, nemocničním dojmem, vzhledem k použité bílé barvě a malému formátu obkladaček. My ukážeme, že bílá může být velmi elegantní ve velkém lesklém formátu a i malý formát není špatný, když ho použijeme jako kontrast k tomu velkému a navíc v pestrých odstínech.

Pusťte do koupelny barvy!


Původní záchod s koupelnou mají také různou výšku stropu, kterou sjednotíme efektním napínaným podhledem. Kromě zajímavé grafiky bude materiál voděodolný, zároveň prodyšný s úpravou proti tvorbě plísní, tedy vhodný do vlhkého prostředí koupelny.

jak-se-stavi-sen-15-4

Po proměně je koupelna barevnější. Zdroj: Prima TV

Topení v celém domě je rozvedeno v nevyhovujících plastových trubkách, v koupelně  jsou pod okny radiátory. My dáme místo toho do podlahy topné rohože pro komfortní podlahové vytápění a na stěnu designový otopný žebřík.Tak vzhůru na palubu!

Co dál?

Dalšími tématy dílu budou koupelna v kubistické vile a podíváme se i za Tomášem Hanákem a jeho „vlakovým“ ubytováním v Nižboru u Berouna.

jak-se-stavi-sen-15-5

Modrá, zelená, kontrast velkých a malých dlaždic - tak vypadá nová koupelna. Zdroj: Prima TV

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 9. června od 18.00 na Prima family!

Související články