Jste zde

Opravy interiéru svépomocí: Nezapomínejte na ochranu zdraví!

oprava interiéru Zdroj: Shutterstock
Renovace interiéru se stávají zcela běžnou záležitostí nás všech. Čas od času je zkrátka zapotřebí vnitřek oživit, nebo kompletně změnit.

23. 12. 2021

Často se minimálně do demoličních prací pouštíme sami a řešíme některé záležitosti svépomocí. Nelze se tomu divit, jelikož se tak dají ušetřit nemalé peníze. V každém případě se ale vyplatí myslet na ochranu vlastního zdraví. Jaké pomůcky budete využívat asi nejčastěji?

Ochrana sluchu jako základ

V první řadě se bezesporu soustřeďte na ochranu sluchu. Tedy v případě, že budete pracovat s některými hlučnějšími nástroji. Na mysli máme především vrtačku a bourací kladivo. To už vydá zvuk i síle mnoha decibelů. Postačit by vám v tomto případě měly kvalitní špunty do uší. Jak varianty na více využití, tak i ty jednorázové poslouží dokonale. Pokud máte klapky na uši, také by váš sluch měl být dostatečně ochráněn. 

Nezapomínejte ani na oči

Ne, klasické dioptrické brýle skutečně nepředstavují dostatečnou ochranu zraku. Jsou poměrně těžké, a navíc se mohou v případě nehody roztříštit na několik nebezpečných ostrých kousků. Ideální volbu představují klasické ochranné brýle určené právě pro ochranu při různých pracovních činnostech. Jsou lehoučké, jednoduše se nasazují a sundávají a poskytují vysokou míru ochrany. 

Ochranné rukavice se vyplatí

Na ochranné rukavice nelze zapomínat. Především činnosti, kdy se pracuje s nějakým hrubým materiálem, vyžadují maximální pozornost. Když polevíte, může se stát úraz. Odřeniny a řezné rány nejsou třeba při práci se sutí žádnou výjimkou. Ba naopak. Ať už potřebujete jakékoli ochranné pomůcky, vyplatí se vsadit na profesionálního prodejce s bohatou nabídkou. Stačí se podívat například do e-shopu společnosti Hoffmann Group. Ta je maximálně pestrá a veškeré zmiňované vybavení seženete za výhodné ceny.

Související články