Jste zde

Odvažte se! S nespoutaným boho stylem bydlení to jde samo

boho koupelna Zdroj: www.bigstockphoto.com
Pohodlí, originalita a možnost vyjádřit se. Minimum striktních pravidel a hned několik okouzlujících „podstylů“. Podívejte se, jak vypadá byt zařízený v boho stylu a možná už nebudete chtít bydlet jinak!

22. 1. 2021

Styl zkrátka a jednoduše bohémský! Kromě toho, že se v něm můžete „z plna hrdla“ vyjádřit vy jako osobnost, můžete nechat vyniknout i samotného ducha místa. Díky několika fíglům proměníte i obyčejný panelákový byt v místo, které jako by vás zvalo do jiné dimenze.

Ladí k sobě to, co se vám líbí

Boho styl bydlení má svoje počátky už v 19. století, kdy jeho podobu udávali nespoutaní, především francouzští básníci a jiní umělci. Není třeba bát se rozdílných vzorů nebo materiálů, ani nemusíte na uzdě držet barvy. V boho stylu bydlení je správné to, co se vám líbí a v čem je vám dobře

bigstock-comfort-bedroom-in-boho-style-370851346.jpg

boho styl paraván
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Boho styl bydlení je o tom, že máte volnou ruku ve vyjádření své osobnosti.

Pokud skutečně patříte k bohémům, můžete mít klidně místo gauče houpací síť a místo jídelního stolu s klasickými židlemi bar a židličkami v podobě jízdního kola. Kdo říkal, že musíte mít konferenční stolek? Truhla, která vypadá jako od pokladu, je mnohem lepší volbou!

Co ale k boho stylu obecně neodmyslitelně patří, to je bytový textil, zvlášť pak koberce, koberečky, předložky, tlusté deky i tenké dečky – kdekoli, na čemkoli a k čemukoli. 

Plážový, nebo zaměřený na ekologii?

Jak už bylo řečeno, boho styl má několik daných podkategorií. Každá z nich má přitom pár hlavních prvků. Jde o:

  • Boho-chic – pestřejší barvy, ale sladěné
  • Hippy-boho – pestřejší barvy, klidně divočejší kombinace
  • Eko-boho – přírodní materiály, rostliny, 
  • Beach-boho –  důraz na jemnější odstíny barev, jedna dominantní barva 

bigstock-stylish-interior-with-housepla-382594268.jpg

houpací síť v obýváku
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Klidně křeslo na čtení vyměňte za houpací síť.

Barev se nebojte, ale strop nechte bílý

Barvy a vzory, to je oč v boho stylu bydlení běží. Frčí v něm tapety, a pokud máte neomítnutou cihlovou zeď, vůbec si s ní nedělejte hlavu, je báječně autentická. Cokoli, co připomíná dřevo, beton nebo cihly, je správné. Doporučujeme ale zachovat neutrální aspoň strop, ideálně pak světlý, bílý.

Obecně se s tímhle stylem pojí především barva hnědá, khaki, olivová, béžová a černá. Pokud máte rádi hnědou barvu a v zemitých podtónech si vytvoříte svou oázu klidu, nemůže vám v ní být jinak než dobře! 

bigstock-selective-focus-on-home-decor-370851265.jpg

boho styl barvy
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Zemité tóny a přírodní materiály - to je základ boho stylu bydlení.

Materiály? Hlavně přírodní

O kobercích a dekách už řeč byla, považujeme ale za nezbytné ještě zdůraznit dřevo nebo alespoň jeho povedené imitace, bambus, ratan (křesílka a stolek z ratanu jsou výhra!) nebo třeba kámen. Zapomeňte na pravidla a všechno, co plánujete do interiéru zahrnout, do něj zahrňte. Řiďte se jen tím, co lahodí právě vašemu oku.

Dekorace, které nikdo nečeká

K boho stylu taky rozhodně patří neobvyklé dekorace, které o vás mnoho řeknou. Nemusí to být obligátní fotky, ale třeba vaše vlastní kresby, staré kolo nebo kytara, na kterou jste zarytě drnkali v dětství. Uvidíte, že vytvořit si bydlení snů, které o vás bude samo vyprávět, není vůbec těžké!