Jste zde

Objevte kouzlo japonských stěn

japonská stěna Zdroj: isotra.cz
Chcete pokrýt větší plochu ve svém domově, ale také chcete, aby vypadala originálně a vkusně? Hledáte řešení, jak elegantně zastínit okna v pokoji? Vyberte japonské stěny. V našem novém článku vám představíme jejich hlavní výhody.

2. 2. 2021

V moderním světě znamená praktičnost a minimalismus hodně. To platí i pro interiér. Velké masivní závěsy s mnoha záhyby již vyšly z módy. Většina dekoratérů volí možnosti, které kombinují praktičnost, styl a krásu a jako jednu z variant stínící techniky využívají japonské stěny.

Nejen design, ale i funkčnost

Japonské stěny v interiéru obytných prostor se používají již mnoho let, přesto je tato stínící technika stále svěží a ne každý ji zná. Japonská stěna přitahuje pozornost a přináší kousek půvabu z tajemného a podmanivého východu. Tyto panely se používají nejen v domech a bytech, lze se s nimi setkat v hotelech, tematických restauracích nebo dokonce v kancelářích. Jejich krása je postavena na harmonii a stručnosti, zatímco místnost vypadá atraktivně a útulně. Japonské stěny působí nejen jako praktický prvek, ale také jako funkční dekorace, kterou rychle přepažíte místnost. Jsou ideální pro ty, kteří hledají snadný způsob, jak zředit nudný interiér a naplnit ho originalitou.

Zdroj: isotra.cz

Jedinečný stínící prvek

Vzhledem k možnosti vytváření větších struktur mají japonské panely velmi důležitou funkci, kterou není nic jiného než ochrana před slunečními paprsky. Tato moderní stínicí technika zaujme každého, kdo hledá netradiční způsob zastínění. Poskytuje vynikající ochranu interiéru před nadměrným vystavením slunečnímu záření a různého stupně zastínění místnosti dosáhnete optimální volbou materiálu. Zde platí, že čím hustší je vazba látky, tím méně slunečního záření se do místnosti dostane. Je zajímavé, že japonské stěny lze použít také v reklamním průmyslu. Velká plocha materiálu umožňuje vytvářet zajímavé reklamní tisky – grafiku i nápisy. Jakmile je umístíte do oken, rozhodně zaujmou každého.

Široká škála barev umožňuje vybrat materiál v souladu s designem interiéru. Jednotlivé stěny lze libovolně barevně kombinovat a měnit jejich pořadí. Pouze správnou kombinací všech prvků je ale možné dosáhnout požadovaného výsledku – zachovat design v jednotném a holistickém stylu a ochránit interiér před slunečními paprsky.

Výhody japonských stěn

Japonské stěny nabízejí hned několik výhod. V prvé řadě se jedná o již zmíněnou funkci odstínění nebo rozdělení místnosti. Díky své mimořádné estetické hodnotě ale zazáří i jako módní dekorace – skvěle doplní zejména minimalistický styl moderních interiérů. A protože snižují i viditelnost do místnosti zvenčí, pomůžou během okamžiku vytvořit decentně intimní atmosféru. Významnou výhodou japonských stěn je také snadné čištění. Jednotlivé panely lze prostě vyčistit vysavačem na nejnižší výkon nebo otřít měkkým hadříkem namočeným ve vodě s jemným čisticím prostředkem.

Japonské stěny si zkrátka získávají stále větší oblibu i v českých domácnostech a kancelářích. Přesto nemusí vyhovovat každému. Pokud preferujete tradičnější řešení nebo z jiných důvodů nemůžete japonské stěny instalovat, zvolte třeba rolety do oken. I jejich možnostmi totiž budete mile překvapeni.