Jste zde

Než si pořídíte barové židle: Co byste o nich měli vědět

plastové barové židle Zdroj: Freepik
Barová židle, která je základním sedadlem v mnoha interiérech kuchyní a jídelen, už není jen sedátko, které najdete zastrčené kolem baru ve vaší místní hospodě.

12. 12. 2022

Co byste měli vědět o barových židlích

Barové stoličky mají často nastavitelnou výšku a podnožku pro podepření nohou při sezení. Výška a úzký tvar sezení barových stoliček z nich dělá ideální řešení v barech a u vysokých stolů v hospodách, ale v posledních letech si barové židle stále častěji nacházejí místo v domácnosti, obecně kolem kuchyňského ostrůvku, pultu nebo domácího baru

Barová židle s pevnou výškou

Stolička s pevnou výškou může být opravdu přínosná, pokud najdete takovou, která odpovídá výšce vašeho pultu, protože budete mít sedadlo vždy v optimální výšce a pohodlné poloze. Stolička s pevnou výškou je obecně lehčí než barové stoličky s plynovým zdvihem a lze ji také mnohem snadněji přemisťovat.

Ideální je před nákupem zvážit všechny možnosti, a porozhlédnout se po obchodech s nábytkem. Vhodnou volbou pro přehled o barových židlích může být https://restilo.cz/barove-zidle, jehož nabídka zahrnuje všechny typy barových židlí. 

Konzolová barová židle

Na rozdíl od barové stoličky s pevnou výškou, konzolová základna poskytuje jemné odskoky při sezení. Není to takový pohyb jako plynový zvedák, ale stačí to přidat trochu pohodlí navíc. Konzolová stolička je skvělá pro otevření prostoru kolem vašeho snídaňového baru, takže ji zvažte, pokud chcete vytvořit opravdu čistý a prostorný interiér. Je to proto, že konzolové stoličky mají menší vizuální dopad, takže je kolem nich mnohem více místa.

Jaký materiál si vybrat?

Barová židle z umělé kůže

Barové židle z umělé kůže, které se snadno čistí a udržují, jsou obvykle dostupné v celé řadě barev. Umělá kůže je o něco levnější než pravá kůže, takže to může být lepší volba, pokud upravujete svůj domov s omezeným rozpočtem.

Barová židle z pravé kůže   

Opravdu pocítíte rozdíl, když budete sedět v barové židli z pravé kůže. Její pevnost a odolnost znamenají, že má velkou životnost. A co víc, tento úžasný materiál se s věkem zlepšuje.

Plastová barová židle

Je ideální pro rodiny, protože plastová barová stolička se snadno čistí. Plastové barové stoličky jsou obvykle k dispozici v různých barvách, takže jsou skvělou příležitostí, jak do vašeho prostoru vnést trochu barvy.

Nicméně ať už je vaší volbou klasická, moderní barová židle, nebo třeba zvolíte minimalistický design, Restilo vám pomůže s výběrem nejen barových židlí, ale také nábytku a doplňků do celého bytu. 

Související články