Jste zde

Nerezové trubky: Jak využít jednotlivé varianty?

Zdroj: www.akros.cz
Trubky z nerezové oceli mají své pevné místo v mnoha oblastech včetně bydlení, kde je lze využít pro různé účely. Jsou totiž vysoce kvalitní a zároveň je můžete pořídit v mnoha variantách.

27. 11. 2015

Nerezové trubky patří mezi hutní materiály. Stejně jako například kvalitní ocelové plechy přitom mají vynikající vlastnosti.

Vlastnosti nerezových trubek

Předně se jedná o velmi pevnou konstrukci, díky níž není potřeba častá údržba. Kromě mechanické odolnosti navíc vynikají rovněž odolností proti vysokým teplotám a tlakům, což je důležité zejména v případě, jsou-li napojeny na některé zařízení z okruhu tepelné techniky. V neposlední řadě musíme zmínit i jednoduchou montáž a také pestrý sortiment, který je aktuálně k dispozici.

Jednotlivé druhy trubek z nerezové oceli

V současné době si je možné jednotlivé hutní materiály pořídit v různých variantách. Sami si ostatně můžete prohlédnout nabídku nerezových trubek na Akros.cz. Jaké druhy patří aktuálně mezi nejpoužívanější? To se dozvíte v našem krátkém výčtu.

  • Nerezové kruhové trubky. Zřejmě nejčastěji využívaná varianta. Vhodná je kupříkladu k transportu různých kapalin a plynů, ale také jako ryze konstrukční prvek, a to například při kompletaci zábradlí.
  • Nerezové čtyřhranné trubky. Opět se jedná o typ s více možnostmi využití, především je ale využíván jako konstrukční materiál. Musíte však nejprve zvolit, zda se vám budou více hodit v čtvercovém či obdélníkovém profilu.
  • Nerezové plochooválné trubky. Jak už sám název napovídá, tato varianta je „něco mezi“ předešlými dvěma typy. Používá se přitom opět zejména jako konstrukční materiály.
  • Nerezové trubky s prolisem. Speciální typ, který se od ostatních liší tvarem, nikoli však uplatněním. Znovu jej lze totiž použít například ve stavebnictví, a to kupříkladu ke konstrukci zábradlí. 

Související články