Jste zde

Nejvýstřednější řešení v interiérech bytů

design kasina Zdroj: csgame.cz
Ačkoli dominantní postavení minimalismu mezi interiérovými styly se stále jeví jako neotřesitelné, stále více vlastníků bytů se jim snaží dát jasnou osobnost.

18. 3. 2021

Abychom si dnes mohli dovolit originální a výstřední interiérové řešení, není vůbec nutné být designérem, jako je Leos Valka, jehož penthouse v centru Prahy zaujal fantastickou kombinací vybavení. Na malé ploše standardního bytu můžete sami vytvořit něco výjimečného. 

Podívejme se blíže na nejneobvyklejší možnosti designu interiérů vytvořené v posledních letech.

Vůz metra

V soutěži o neobvyklé interiéry by majitel tohoto malého bytu (14 m2) na pražském Žižkově snadno získal první místo: Jeho vzhled je založený na designu metra. Doslova vše připomíná metro: posuvné dveře, sedadla s opěrkami hlavy, oranžová zábradlí, podlaha, nápisy na stěnách. 

Dokonce i obdélníkové okno se zaoblenými rohy je přesně stejné jako ve voze metra. Ve stejném duchu jsou i další kusy nábytku, například postel. Stačí zapnout zvukový záznam se zvuky metra a iluze bude úplná.

Jak pohodlné je žít v takovém bytě? Vzhledem k tomu, že se pronajímá, mohou to milovníci výstředních interiérových řešení zjistit osobně.

Příbytek hráče

Ti, kteří se raději věnují online hazardu a tráví vzrušující hodiny hraním hazardních her s agregátorem online kasin, zřídka vyžadují, aby interiér připomínal jejich koníček.

Ale pro hráče, kteří zbožňují atmosféru skutečných kasin, to není snadné: Standardní vybavení se jim často zdá příliš nudné a banální. Pokud to dispozice umožňují, objeví se v bytě herna s automaty - moderní nebo v retro duchu. 

Pro fanoušky hazardních her vyvinuli designéři dokonce samostatnou oblast nazvanou „poker design“. Představte si stěny zdobené obrovskými obrazy hracích karet, černý a červený nábytek, sametové závěsy na oknech a hrací automaty u zdí: Proč si kasino nepřipomenout doma?

Urban Jungle

Co když duši přitahuje džungle, ale žijete uprostřed velkého města? Mladá americká ekoložka Summer Rain Oaks našla netriviální řešení a proměnila svůj stometrový byt ve skutečnou džungli.

Rostliny jsou tu všude: v koupelně, ložnici, obývacím pokoji, chodbě. Vinou se po stěnách, stojí v květináčích na podlaze, visí ze stropu. A minimum nábytku se v téhle džungli doslova ztrácí. Péče o pět tisíc zelených mazlíčků je samozřejmě poněkud zdlouhavá, ale výsledkem je, že se tu cítíte jako uprostřed Amazonie.

Domov jako jeskyně

Někdy se i u těch, kteří nedají bez smartphonu ani ránu, probouzí duch vzdálených předků. Pro takové výstřední osobnosti návrháři přišli s výrazným „jeskynním stylem“, který proměňuje byt v jakési kromaňonské obydlí.

Jedním z jeho hlavních rysů jsou stěny z hrubého neošetřeného kamene, napodobující stěny jeskyně. Doplňuje je nábytek jednoduchých tvarů z masivního přírodního dřeva, zvířecí kůže na kamenných podlahách namísto koberců, tlumené osvětlení, dekorační rohy, oštěpy a africké masky, hliněné nádoby. Jen málokdo se rozhodne vyzdobit celý byt v tomto stylu, ale třeba taková jedna místnost je zajímavým akcentem.

Pylon a vana na nožičkách

Pokud si myslíte, že krb nebo konferenční stolek s křesly by měl být ústředním prvkem obývacího pokoje, pak jsou vaše nápady beznadějně zastaralé. Designéři z Coll Coll, kteří v roce 2017 vytvořili jedinečný interiér pražské soukromé rezidence, umístili do středu obývacího pokoje pylon a postavili vanu na bronzové nohy.

Podle majitelky bytu je takové řešení nejkonzistentnější s jejím životním stylem: Koneckonců v noci tančí a ve dne ... pracuje jako právnička. A ačkoli zbytek vybavení je méně šokující, ti, kteří tento byt navštívili alespoň jednou, na to nikdy nezapomenou.

Byt pro Los Angeles Barbie

Všechny dívky si hrají s panenkou Barbie a poté vyrostou a... obvykle na růžový. Všechny až na Azusa Sakamoto. Tato 38letá obyvatelka Los Angeles přeměnila svůj byt na skutečný domeček pro panenky. Téměř vše je růžové a ve stylu Barbie: postel, skříňky, rolety, dokonce i kuchyňské náčiní. Kromě dekoračních prvků připomíná hobby této dámy i dvě stě panenek umístěných na otevřených policích.

Jak vidíte, představivost lidí, kteří chtějí vytvořit výjimečný interiér, je skutečně nevyčerpatelná.

Související články