Jste zde

Nejlepší vysavač může být každý. Záleží na tom, co potřebujete

průmyslový vysavač Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vysavač je potřeba v každé domácnosti i firmě. Bez něj by úklid nebyl dokonalý, protože ani sebelepší smeták toho nezvládne tolik. Při výběru si ale musíte dobře promyslet, co od vysavače očekáváte. Jen tak můžete být nakonec spokojení.

3. 4. 2020

Je naprosto logické, že budete pátrat a budete chtít ten nejlepší vysavač. Nejdřív ale vezměte v úvahu, co s ním budete chtít dělat, jak ho budete chtít používat, jaké typy podlah s ním budete chtít uklízet… A otázek je mnohem víc. Funkce. Nástavce. Kabel, nebo baterie. Klasický, nebo tyčový kombinovaný s parním mopem. Půjde vám z toho hlava kolem, ale jakmile si stanovíte základ, můžete se odrazit od referencí a zkušeností, které lidé s jednotlivými vysavači mají.

Robotický vysavač – hit posledních let

Naštěstí už nemusíme bezhlavě běhat za vysavačem, motat se do šňůry a co chvíli vysypávat sesbírané nečistoty do koše. Dneska už můžeme luxovat a při tom docela v klidu pít odpolední kávu nebo se věnovat dětem. Tedy pokud vsadíme na robotický vysavač.

Je to ten malý pojízdný přístroj, který za vás uklidí klidně i pod postelí. Když si vyberete správně a vezmete si domů model, který se sám přizná, že mu dochází baterie, a rychle se vrátí k dokovací stanici, ani ho zpod postele nebudete muset lovit.

Zdroj: www.bigstockphoto.com

Velké prostory a kanceláře? Pořiďte si průmyslový vysavač

Je těžší než klasické vysavače a musíte mu stále asistovat, nicméně průmyslový vysavač nakonec oceníte, pokud často uklízíte velké plochy. Nejčastěji si ho pořizují firmy na úklid kanceláří, hal a jiných rozlehlých prostor. S klasickým vysavačem by se jim tu totiž mohly uklízečky strhat. K dalším místům, kde lze takový vysavač využít, jsou třeba dílny, nebo dokonce stavby.

Průmyslový vysavač má vyšší sací výkon než ten klasický. Taky je robustnější a má odolnější konstrukci. Při jeho výběru se zaměřte nejen na zmíněný sací výkon, ale i na energetický štítek, abyste nebyli po pravidelném luxování nemile překvapeni.

Už máte svého favorita?

Související články