Jste zde

Matrace za hubičku – víte, kde a za kolik pořídit kvalitní matraci?

Zdroj: matracezahubicku.cz

Čistota je půl zdraví, kvalitní spánek pak ta druhá polovina. A kvalitního a zdravého spánku nedocílíte bez kvalitní matrace. Jakou matraci pořídit? Jak často ji měnit? Poradíme vám na následujících řádcích.

17. 7. 2013

Kvalitní matrace je základem dobrého spánku a prevencí proti bolestem zad a jiným zdravotním obtížím. Průměrná životnost matrace je maximálně 10 let, proto by lidé měli tu svoji v pravidelných intervalech měnit, tak by stále poskytovala maximální pohodlí a byla plně efektivní. Nabídka trhu je rozmanitá a každý by si měl vybrat matrace na míru jejich potřebám. Rozhodující je přitom především výška a váha.

Nejběžněji kupované matrace jsou vyrobeny z polyuretanových pěn. Jejich tvrdost se liší od měkké přes střední po tvrdou. Pro mohutnější a objemnější osoby je vhodná matrace tvrdá, drobnější postavy by měli volit matraci střední nebo měkkou. Matrace by se vždy měla na důležitých místech vytvarovat dle siluety těla tak, aby tělo bylo neustále v rovině, čemuž napomáhá také tzv. zónová profilace. Zónovou profilaci mají kvalitnější matrace a obvykle se jedná o pět až sedm zón.

Speciálním typem polyuretanových matrací je tzv. sendvičová matrace. Ta má mezi pěnou vloženou desku z pojeného lehčeného polyurethanu, který zvyšuje nosnost matrace. Více podrobností o tomto typu získáte na internetových stránkách http://www.matracezahubicku.cz. Mimochodem – narazíte tu i na výprodeje, akční sety s dárkem nebo akční nabídky za zvýhodněné ceny.

V současné chvíli lze využít skvělé nabídky na matrace 1+1 s dopravou zdarma. Matrace v akci jsou velice kvalitní a kromě sendvičového typu se prodávají i sety matrací a lamelových roštů, které jsou při spaní neméně podstatné. Pokud již tedy nadešel čas na výměnu matrace, podívejte se na nabídku e-shopu a vyberte si vhodný typ pro vaši postavu. Je vysoce pravděpodobné, že narazíte na super nabídku za skvělou cenou.

Související články