Jste zde

Matrace s 24 variantami tuhosti: Dokonalá matrace pro každého

Matrace s 24 variantami tuhosti PR Zdroj: Canva
Chcete si pořídit novou matraci, ale nevíte si rady s výběrem? Máme pro vás dobrou zprávu, na trhu existuje dokonalé řešení v podobě matrace s nastavitelnou tvrdostí! Perfektní variantu u ní najde skutečně každý. Jak ale taková matrace funguje?

24. 8. 2023

Jak vybrat správnou matraci

Při nákupu nové matrace se budete jistě dívat na parametry, jako jsou rozměry, výška či materiál. Nejdůležitější faktor při výběru matrace je ale její tvrdost. Správná tvrdost matrace je přesně to, co zajistí pohodlí a kvalitní spánek.

Pro označení tvrdosti matrace se využívá škála H1 až H5, přičemž H1 je velmi měkká a H5 velmi tvrdá matrace. Konkrétní výběr se odvíjí od individuálních potřeb. Záleží na například výšce, váze, věku, poloze při spánku, kondici, ale také preferencích každého jedince.

Matrace s nastavitelnou tvrdostí

Vybrat správnou tvrdost vůbec není jednoduché. Preference, ale také váha a další faktory, se navíc v průběhu času mohou změnit a to, že vám jeden den matrace v obchodě vyhovuje, neznamená, že budete spokojení i po příjezdu domů nebo za 10 let. Ještě náročnější je pak situace, kdy vybíráte různé matrace na manželskou postel.

Naštěstí existuje revoluční řešení v podobě matrace s nastavitelnou tvrdostí. Matrace je vyrobená ze čtyř vrstev, které k sobě nejsou pevně přilepené. Zapadají do sebe jako lego kostičky a jsou uložené v kvalitním potahu, který zajistí, že se jednotlivé vrstvy nehýbou.

matrace_s_nastavitelnou_tuhosti.jpg

matrace s nastavitelnou tuhostí
Zdroj: 
fajnspanek.cz

Podle toho, jak jednotlivé vrstvy poskládáte pak získáte požadovanou tvrdost, která se pohybuje na celé škále od H1 do H5, včetně mezistupňů. Vrstvy jsou nakombinovány nejen z různých tuhostí, ale také materiálů. Můžete si tak vybrat i typ kontaktní vrstvy například z paměťové, hybridní nebo studené pěny.

Pro koho je nastavitelná tuhost vhodná?

Zaujala vás matrace s nastavitelnou tvrdostí, ale nejste si jisti, zda je to pro vás správná volba? Proč si jednoduše nevybrat jednu z tisíců matrací na trhu, které stačí bez přemýšlení vybalit? Za zvážení stojí například pokud:

  • Jste nervózní z výběru správné tuhosti online
  • Hledáte ideální kombinaci na manželskou postel
  • Plánujete snížit nebo zvýšit svou tělesnou hmotnost
  • Nikdy jste tuhost matrace neřešili a nevíte, co vám vyhovuje
  • V různých ročních obdobích upřednostňujete jiné vlastnosti matrace

Související články