Jste zde

Máte špatnou náladu? Zapalte si voňavou svíčku. Pomůže!

Zdroj: www.yankeesvicky.cz
Jste roztěkaní, nesoustředění, práce vám nejde od ruky. Co s tím? Zkuste si doma zapálit voňavou svíčku. Vůně totiž podle vědců ovlivňují naši náladu a to, jak se cítíme. Tak proč nejít dobré náladě naproti a jako bonus to doma nemít hezké?

30. 10. 2014

Říká se, že prý vůně citronu a levandule dokáže zatočit s bolestí hlavy. Někteří odborníci jsou o vlivu vůně na lidské zdraví přesvědčení, jiní ho zpochybňují. Co se ale zpochybnit nedá, je vliv vůní na naši náladu a psychiku. Jen si vzpomeňte na okamžik, kdy ve vás příjemná vůně, kterou jste ucítili, vyvolala vzpomínku na konkrétní místo, nebo osobu.

Vůně růží vám zajistí růžové sny

A můžeme jít ještě dál. Vůně skořice prý napomáhá soustředění a snižuje podrážděnost, citron vás zase povzbudí, pokud se potřebujete učit. Klidný spánek vám prý zaručí vůně čerstvých růží. Tady dokonce jeden z průzkumů hovoří o tom, že vůně růží dokáže vyvolat příjemnější „růžovější“ sny.

Levandule prý zvyšuje produktivitu práce, skořice vás uklidní. Vyberte si tu svoji vůni.Zdroj: www.yankeesvicky.cz

Populární levandule pak zase pomůže v koncentraci, působí proti útlumu a prý dokonce dokáže výrazně zvýšit i produktivitu práce.

Vsaďte na Rolls-Royce mezi svíčkami

Jedním z nejpříjemnějších a nejhezčích způsobů, jak provonět byt, je pořídit si kvalitní vonnou svíčku. A slovo kvalitní dvakrát potrháváme. Nekvalitní lisované svíčky původem z Polska, Ruska nebo Číny a ovoněné levnými syntetickými parfémy totiž byt neprovoní a naopak ho ještě naplní dráždivými a škodlivými látkami. Samozřejmě, ušetříte – tyhle svíčky stojí pár korun, ale vaše zdraví vám nepoděkuje.

Příběh Yankee svíček

Svíčky Yankee jsou nejprodávanější a nejpopulárnější značkou na světě. Historie firmy se začala psát už v roce 1969, kdy tehdy 16letý Mike Kittredge neměl dost peněz na dárek pro svojí mamku. Nakonec se rozhodl roztavit voskovky a vyrobit pro ní svíčku. Tu od něj ale nakonec odkoupila jeho sousedka a on za utržené peníze koupil nové suroviny… a kola značky Yankee Candles se roztočila.

Zkuste pro jednou trochu zainventovat a pořídit si do interiéru kvalitní svíčku. Třeba rovnou Rolls-Royce mezi svíčkami, svíčku Yankee. Vůně těchto svíček jsou 100% přírodní, při jejich výrobě se totiž používají jen přírodní vonné oleje a přírodní výtažky z květin, ovoce a koření. A ve svíčkách jich je vždycky největší možný podíl.

Určitě se vám stalo, že jste si domů pořídili svíčku, která krásně voněla, ale vůně „zmizela“ hned po zapálení.  Tohle se vám se svíčkami Yankee nestane – voní opravdu intenzivně a po celou dobu hoření.

Základem jsou kvalitní a přírodní suroviny

Kromě kvalitních vonných látek je tvoří i kvalitní parafín, který je důkladně vyčištěný (na rozdíl od velmi levných svíček). Knot je z bavlny a ručně rovnaný a svíčky jsou ve skleněných dózách, také z velmi kvalitního skla. Navíc je vyrábějí zkušení mistři svíčkaři, v manufakturách v americkém Massachusetts.

Kolekce svíček Yankee zahrnuje zhurba 150 vůní, které jsou neustále obnovovány. Zdroj: www.yankeesvicky.cz

Proto jsou svíčky Yankee výrazně dražší než jejich konkurentky. Na druhou stranu, žádná jiná svíčka nevoní po čokoládě tak intenzívně, že nepoznáte rozdíl mezi ní a tabulkou čokolády, žádná jiná svíčka ve vás nevyvolá vzpomínky na prázdniny u babičky, jako ta, co voní po čistém ložním prádle. A žádná jiná tak neprovoní vánočně nazdobený byt jako Yankee s vůní skořice.    

Máte s těmito svíčkami zkušenosti? Popište nám je do komentářů!