Jste zde

Lehké plechové krytiny: Krok pro optimalizaci nákladů a ekologii

střešní krytina Zdroj: Pexels.com
Lehké plechové krytiny dostupné v nabídce Balex Metal jsou vhodné pro stavby jak v klasické, tak i moderní stylistice. Plechové krytiny mohou být používané na objektech různého určení.

31. 3. 2022

Lehké plechové krytiny mají formu trapézového plechu, falcového panelu, modulární plechové tašky nebo ocelové tašky. Všechny jsou dostupné v nabídce Balex Metal v široké barevné paletě i v různém způsobu povrchové úpravy.

Jaké druhy krytin nezpůsobují nadměrné zatížení konstrukce?

Jak střecha, tak i stěny objektu jsou prvky konstrukčního významu. Znamená to, že tyto prvky přenáší zatížení. Síly působící na konstrukci objektů mají stálý nebo proměnlivý charakter. Mezi prvními je hmotnost konstrukčních prvků, a také izolačních a dokončovacích vrstev. Zateplovací materiály nezpůsobují nadměrné zatížení nosných prvků.

Po analýze typů materiálů pro konečnou úpravu používaných jako střešní krytina a obklady stěn, je třeba konstatovat, že jsou z hlediska hmotnosti odlišné. Velikost stálého zatížení na konstrukční prvky má bezprostřední vliv na rozměry příčných průřezů. Je tedy snadné uhodnout, že menší hmotnost krytiny nebo krycího materiálu umožňuje efektivnější optimalizaci nosné konstrukce.

Lehké krytiny umožňují zvýšení stupně environmentální výkonnosti budovy. Provedení optimalizace omezuje velikost uhlíkové stopy týkající se investičního procesu spočívajícího na postavení stavebního objektu.

Jaké jsou druhy lehkých krytin z plechu?

Pokud hledáte lehké plechové krytiny, zkontrolujte nabídku Balex Metal. V našem sortimentu najdete krytinové a obkladové materiály na bázi ocelového plechu v různých formách, různé koloristice a různé koncové úpravě povrchu:

  • krycí a konstrukční trapézový plech;
  • falcový panel;
  • modulární plechové střešní tašky v tvaru mírné vlny;
  • ocelová taška s výrazným prolisem.

V jakých situacích je důležité vybrat lehké plechové krytiny?

Lehké plechové krytiny z důvodu různorodosti forem mohou být používané na budovách s různým určením. Například krycí a konstrukční trapézový plech je již mnoho let úspěšně používaný při výstavbě hal s ocelovou podkonstrukcí. Tento materiál může být také úspěšně použitý jako střešní krytina pro obytné domy v moderním stylu.

Falcový panel se ideálně hodí do ultramoderních objektů, ve kterých je krytina střechy i fasády zhotovena ze stejného materiálu. Modulární plechová a ocelová střešní tašky výborně doplňují stylistiku budov tradičního panského stylu. Samozřejmě tyto materiály mohou být s úspěchem používané jako střešní krytina i pro stavby v moderním stylu.

Související články