Jste zde

Kvalitní barva na vlasy: jak vybrat tu nejlepší?

kvalitní barva na vlasy PR Zdroj: makeup.cz
Každá dáma chce mít krásnou a zářivou barvu vlasů od kořínků až po konečky. V dnešní době kosmetický trh nabízí nejrůznější přípravky na barvení vlasů a pro kupující je docela obtížné rozhodnout se, který produkt upřednostnit.

11. 4. 2023

Široký sortiment produktů pro péči o vlasy najdete i na webových stránkách MAKEUP.

Nejlepší barvy na vlasy by měly splňovat řadu požadavků. Totiž, abyste byly opravdu spokojeny s produktem, měla by kvalitní barva na vlasy dobře přilnout a co nejméně poškozovat prameny. Tyto požadavky nejlépe splňuje profesionální vlasová kosmetika, což potvrzují četné testy a recenze zákazníků. Existují však vysoce kvalitní barvy na vlasy, které lze snadno koupit i v běžné drogerii. Pojďme zjistit, která barva na vlasy je nejlepší a jak vybrat ten správný a bezpečný produkt.

Základně rozlišujeme dva typy barev na vlasy:

  • Profesionální barvy na vlasy se používají v kosmetických salonech, kde zkušení mistři dodržují speciální techniku nanášení, sušení a smývání barvicí směsi. Profesionální barvy lze navíc míchat mezi sebou a vytvořit tak zcela jedinečné a exkluzivní odstíny.
  • Pro domácí barvení vlasů se používají neprofesionální barvy, které lze koupit v drogerii za dostupnou cenu. Škála barev tohoto typu je menší na rozdíl od profesionálních barev. Kvalita a odstín slibovaný výrobcem navíc ne vždy odpovídá informacím uvedeným na krabici, stejně ale se ta nejlepší barva na vlasy z drogerie bude hodit pro domácí barvení.

Na co byste měly v první řadě obrátit pozornost při výběru barvy na vlasy v drogerii nebo online obchodě?

Výdrž. I mnoho profesionálních barev se docela rychle smyje. Je vhodné proto upřednostňovat přípravky, které podle výrobce zaručeně vydrží aspoň 4 týdny.

Vůně. Samozřejmě se jedná o prostředek s chemickým složením, ale neměl by mít příliš výraznou vůni.

Snadné použití. Hotová barvící směs by neměla být příliš tekutá. Optimální hustota pomůže dosáhnout požadovaného výsledku co nejrychleji.

Složení. Upřednostňujte jen nejlepší barvy na vlasy obsahující pečující látky. Přípravky s oleji a extrakty navíc vyživují vlasy a pečují o ně.

! Hlavním trendem při výrobě současných barev na vlasy je vyloučení amoniaku z barvících formulí. Proto se ho snaží v malých množstvích přidávat i do dlouhotrvajících profesionálních barev na vlasy.
Pokud vlasy pravidelně barvíte doma, pak je lepší zvolit barvy na vlasy bez amoniaku. Odborníci doporučují pro domácí barvení kupovat produkty s mezinárodními bio certifikáty - nemají výrazný zápach a nezpůsobí žádné negativní následky jako zarudnutí, alergie a další problémy.

Nejlepší barvy na vlasy pro domácí použití

Garnier Olia. Jedná se o odolné krémové barvy na vlasy, jejichž hlavní výhodou je formule bez amoniaku a dalších agresivních látek. Škála se skládá z 25 různých odstínů. Čtyři přírodní přírodní oleje: kaméliový, slunečnicový, mučenkový a albu poskytují intenzivní hydrataci, podporují hluboké pronikání barvícího pigmentu a vyhlazují kutikuly.

L'Oreal Preference. Barvy této řady zajistí výsledek, který vydrží až 8 týdnů. Takovou výdrž poskytují mikrokuličky s pigmentem, jejichž velikost jim umožňuje proniknout hluboko do struktury vlasu a poskytnout jednotné a syté zbarvení. Obsahuje živiny, vitamínové komplexy a keratiny, které vyživují, hydratují a chrání vlasy před negativními vlivy. Součástí balení je vyživující balzám, který fixuje barvu a dělá vlasy hladké a poslušné.

L'Oreal Casting Creme Gloss je podle zákazníků nejlepší barva na vlasy z drogerie. Tato řada obsahuje 28 odstínů. Jedná se o barvy bez amoniaku, jejichž speciální složení s vyživujícími komponentami poskytuje sytou barvu a zároveň vlasy chrání a posiluje. Lehká, krémová konzistence dobře přilne a přebytek se snadno odstraní

Související články