Jste zde

Kotlíkové dotace 2017 – už teď je skoro pozdě

Zdroj:
V českých domácnostech se stále nachází asi 400 tisíc kotlů, které nebude možné od roku 2022 využívat. Zájem o kotlíkové dotace, díky nimž si obyvatelé vybraných krajů České republiky mohou pořídit ekologický zdroj tepla s podporou státu, je tak obrovský.

15. 3. 2017

Poštou podání raději neposílejte

Vzhledem k omezenému množství finančních prostředků určených na výměnu zdroje tepla není vhodné spoléhat na doručení žádosti písemnou formou prostřednictvím pošty. Nelze totiž odhadnout to, kdy bude žádost doručena a zaevidována.

Ještě před tím, než se vydáte k sídlu místně příslušného krajského úřadu, kde pravděpodobně narazíte na dlouhou frontu, zjistěte si, jestli váš kraj neumožňuje podání žádosti elektronickou formou. Tento způsob považujeme za nejméně fyzicky a psychicky vyčerpávající a zároveň velmi jistý, pokud jde o určení data doručení.

S žádostí o pomoc státu už neotálejte.Zdroj:

Podáváte žádost elektronicky? V případě chyby ji úředník smete ze stolu

Abyste mohli podat žádost o kotlíkovou dotaci elektronickou formou, je zapotřebí zřízení datové schránky a elektronického podpisu. Přílohou žádosti jsou dokumenty, které vám vydá Czechpoint za správní poplatek ve výši 500 Kč. Ovšem pozor! Veškeré dokumenty musí mít požadovaný formát, jinak budou bez jakéhokoliv zkoumání vyřazeny.

Za pět minut dvanáct

Jestliže jste tedy uvažovali o tom, že si letos s přispěním státu pořídíte ekologičtější zdroj tepla, vězte, že v době čtení tohoto článku již může být na podání žádosti pozdě. Objem prostředků určený na podporu ekologického vytápění je limitován, poptávka ze strany domácnosti je na druhou stranu velmi vysoká. Neváhejte tedy a začněte si zjišťovat podmínky poskytnutí dotace ve vašem konkrétním případě.

Zdroje:

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=266671&TypeID=2
http://www.cerpadla-ivt.cz/