Jste zde

Kotle na tuhá paliva: Tradiční způsob topení, který se vyplatí i dnes

Zdroj: www.freeimages.com
Ceny tuhých paliv dnes rozhodně nejsou nikterak závratné. Jestliže se tedy aktuálně zabýváte tím, jak doma či na chalupě vyřešit systém topení, určitě uvažujte o kotli na tuhá paliva.

23. 3. 2015

Kotle na tuhá paliva patří k tradičním způsobům topení. Oproti elektrokotlům či kotlům plynovým mají tu výhodu, že je lze používat prakticky všude. V tom problém není. Ovšem komplikace mohou nastat, pokud si chcete vybrat mezi jednotlivými kotly na tuhá paliva. Okamžitě totiž zjistíte, že jejich nabídka vskutku obrovská, což je na jednu stranu pozitivní, zároveň to ale znesnadňuje orientaci.  

Jak vybrat kotel na tuhá paliva?

V prvé řadě si musíte vybrat, jakým palivem budete topit. K dispozici máte dřevo, hnědé uhlí (pokud se pro tento typ paliva rozhodnete pak vám doporučujeme kotel Dakon Dor f 24), koks či peletky. Výhodou některých kotlů je možnost kombinace více druhů. Obecně ale není cena jednotlivých paliv příliš vysoká. Kromě provozních nákladů hrají samozřejmě roli už pořizovací ceny, které zjistíte u jednotlivých prodejců. Tím se dostáváme k dalšímu bodu, totiž kde si kotel na tuhá paliva pořídit.

Topenilevne.cz: pořiďte si kvalitní kotel levně!

Internetový obchod Topenilevne.cz vám nabízí nejen řadu kotlů na tuhá paliva, ale můžete si pořídit rovněž elektrokotel, ale také plynový či kondenzační kotel, a to včetně odkouření či akumulačních nádrží. Pokud navíc máte jakýkoli dotaz, případně potřebujete kompletně poradit s výběrem vhodného výrobku, lze vše konzultovat s odborníky. To je při výběru kotle zcela zásadní, protože jen tak můžete dosáhnout optimálních výsledků.

Související články