Jste zde

Kotel na olej: Co byste o něm měli vědět?

olejový kotel Zdroj: viessmann.cz
Chystáte se stavět nebo rekonstruovat rodinný dům? Váš starý kotel pomalu dosluhuje a vy přemýšlíte nad jeho výměnou? Správnou volbu topného tělesa rozhodně nepodceňujte.

6. 7. 2021

Pokud si vyberete správně, můžete ušetřit až několik desítek procent nákladů za vytápění. Systémy na topný olej toto splňují, navíc fungují ekologicky. Co byste o nich ještě měli vědět?

Vytápění pomocí kotlů na olej je v Čechách většinou spojováno s velkými průmyslovými objekty. Hlavně v sousedních zemích se topný olej čím dál častěji využívá k vytápění rodinných domů. Nabízí totiž hned několik výhod. Víte, které to jsou?

1.    Snadné zapojení

Vytápění pomocí tohoto systému je velmi populární, jeho hlavní výhodou je totiž jeho nezávislost na napojení na zemní plyn. Dá se tedy jednoduše aplikovat i v místech, kde nejsou k dispozici plynové rozvody.

2.    Pracují samostatně

Kotle na olej jsou plně automatizované. Po zprovoznění nevyžadují lidskou obsluhu. Některé olejové kotle lze ovládat pomocí dálkového ovladače či speciální aplikace na mobil, což zajišťuje snadnou regulovatelnost vytápění. 

3.    Větší výhřevnost

Výhřevnost ovlivňuje to, kolik paliva je nutné spotřebovat k vytopené domu na požadovanou teplotu. A právě náklady za vytápění mohou ovlivnit váš rodinný rozpočet. V porovnání s kotli na tuhé palivo (uhlí, dřevo) mají olejové kotle až 3x větší výhřevnost a jsou ekologicky méně zatěžující, než je spalování biomasy a uhlí. V Rakousku a Německu se řadí olejové kotle mezi nejpopulárnější způsoby vytápění.

4.    Uložení paliva

Olejové vytápění je bezpečné, pohodlné a čisté. Topný olej doveze specializovaná firma a natankuje ho přímo do speciálního zásobníku. Zásoby oleje se dají snadno skladovat po celý rok, a tím vám zajistí jistou nezávislost.

Hledáte-li moderní způsob vytápění, který ochrání vaše rodinné finance a je šetrný k přírodě, volte vytápění olejovými kotli.

Související články