Jste zde

Kámen: Odolný a nadčasový doplněk (nejen) vaší zahrady

Zdroj: obchodskameny.cz
Je téměř nerozbitný, nadčasový, trvanlivý, maximálně odolný a na pohled velmi dobře vypadá. Řeč je o kameni, ryze přírodním materiálu, který je na planetě téměř odjakživa. Byl tu zkrátka před námi a bude i po nás.

15. 11. 2018

Kamenná dlažba v interiéru nebo solitér mezi keři v exteriéru. Kámen má tu schopnost zapadnout do téměř jakéhokoliv prostředí, kde velmi dobře ladí i s ostatními materiály. Obzvláště osvědčenými dvojicemi jsou kámen/dřevo, kámen/zeleň či kámen a voda. Právě proto se s kamenem v mnoha podobách tak často setkáváme u přírodních jezírek a potůčků. Stačí se ale podívat i do obyčejného akvária. Nejsou to jen živé rybičky, jež tak přitahují naši pozornost, ale i kombinace vody, kamínků a zelených akvarijních rostlin. 

Zaměřeno na zahradní kameny

Skvěle kameny zapadají i do zahrad, ať již se jedná o okrasné valouny, solitérní kameny, či klasický kačírek, který se dobře vyjímá v zahradních cestičkách, ale i příjezdových cestách. Velmi působivé ovšem jsou i tzv. šlapáky, což jsou ploché nášlapné kameny, jejichž prostřednictvím v zahradě snadno vytvoříte praktický a zajímavý chodníček. 

Okrasný valoun nebo obelisk?

Samostatnou kapitolou pak jsou dekorativní kameny, jejichž hlavní úloha je, jak napovídá jejich název, dekorativní, tedy okrasná. Jednat se může o okrasné valouny, kterými snadno oživíte prostor mezi záhony nebo těžkotonážní obelisky, které v zahradě plní funkci uměleckého díla. 

Zdroj: obchodskameny.cz

Kamenný obklad a kamenné schody

S obrovskou popularitou se jak v interiéru, tak exteriéru, setkal kamenný obklad, kterým můžete efektivně „ozdobit“ nejenom stěnu v bytě, ale i celou fasádu (nebo alespoň její část). Nadčasovou klasikou jsou i kamenné schody a sokly, u nichž zase máte jistotu, že si je pořizujete doslova na doživotí. 

Nakupujte na e-shopu obchodskameny.cz

Dobrou zprávou je, že pro kameny nemusíte jen do kamenných obchodů a hobby marketů. I kameny jsou dnes samozřejmě k mání na internetu. Prodejem okrasných kamenů do interiérů i exteriérů se zabývá například e-shop obchodskameny.cz. Jeho výhodou samozřejmě je, že vámi objednané zboží dorazí přímo k vám domů, doslova na místo určení. Problémem kamene jako takového je totiž poněkud náročnější manipulace s ním. I z tohoto důvodu je lepší obrátit se na profesionály, již si s ním hravě poradí.