Jste zde

Jak zútulnit byt či dům pomocí látkových rolet?

látkové stínění v obýváku Zdroj: Climax.cz
Toužíte po skutečně útulném domově, kde se budete cítit příjemně nejen vy, ale i všechny návštěvy? Váš byt nebo dům vám kromě nábytku a dekorací pomohou zútulnit i vnitřní látkové rolety.

14. 9. 2021

Vytvořte si útulný domov a zažijte domácí pohodu

Útulný domov vytvoříte například vhodným rozmístěním nábytku v místnosti. Při zařizování pokoje dbejte o to, aby nábytek nebránil ve volném pohybu, sezení umožňovalo výhled a všechny dveře i šuplíky se nechaly pohodlně otvírat. I výběr materiálů má vliv na vaše pohodlí. Zatímco přírodní materiály jako dřevo či textilie umocní hřejivý pocit, sklo či kov vzbuzují dojem čistoty.

Velkou roli hrají i barvy. Interiér sladěný do dvou až tří jemných odstínů nebude působit rušivě a dopřeje vám odpočinek. 

jak_zutulnit_byt.jpg

látkové rolety v ložnici
Zdroj: 
Climax.cz
Látkové stínění do oken vám zajistí soukromí

Při vytváření pohodového prostředí jsou neméně důležité také detaily. Správně zvolenými doplňky a dekoracemi můžete interiér nejen zútulnit, ale také ozvláštnit. Příchozí návštěvy jistě ocení i doplňky vlastní výroby, jako jsou svícny, květinové věnce či vázy, háčkované přehozy nebo rámečky s rodinnými snímky. Holé stěny lze oživit obrazem, okna zase látkovými roletami. 

Rolety den a noc jsou praktickým i dekorativním prvkem

Moderní alternativu k záclonám představují látkové rolety do oken. Jsou vhodné pro všechny typy oken včetně velkoformátových či vstupy na balkon a terasu a pomohou vám doma vytvořit útulnou atmosféru. Navíc poslouží i jako dekorace.

latkove_stineni_pro_utulny_byt.jpg

látkové stínění v dětském pokoji
Zdroj: 
Climax.cz
Látkové rolety se hodí i na velkoformátová okna do ložnic i dětských pokojů

Na výběr je totiž široká škála barev, dekorů a typů látek. Díky tomu se vnitřní rolety stanou designovým doplňkem vašeho domu či bytu. Jednoduše je sladíte s nábytkem i ostatními doplňky v místnosti. Ideální je vnitřní látkové rolety kombinovat s venkovními roletami, které zachytí slunce ještě před okny a zabrání tak přehřívání interiéru.

Mnohostranné využití i způsob, jak zútulnit byt

Kromě toho, že jsou látkové rolety skvělým doplňkem, který dokáže rozjasnit pokoj a dodat mu na útulnosti, jsou také praktickým pomocníkem v boji s nepříjemnými slunečními paprsky. Můžete tak pohodlně regulovat přísun denního světla. Stažené rolety vás navíc ochrání před pohledy cizích lidí. 

jak_zutulnit_byt_a_dum_stineni.jpg

venkovní rolety
Zdroj: 
Climax.cz
Látková roleta Varieta Zebra pro denní a noční použití reguluje přísun světla

Látkové rolety se vyrábějí z textilií o různé propustnosti světla. Široké využití vám přinesou tzv. rolety den a noc, které je ideální si pořídit například do ložnice. Jejich látka je totiž dvojitá a střídají se na ní plné a průsvitné pruhy. Díky tomu docílíte pomocí látkových rolet den a noc jak zastínění, tak úplného zatemnění místnosti. Dokonalé tmy dosáhnete také pomocí tzv. blackoutových látek

Pohodlné a bezpečné ovládání pro útulný domov

Látkové rolety můžete ovládat manuálně pomocí řetízku nebo v případě motorického pohonu na dálkové ovládání. Pokud chcete roletami zastínit okna dětského pokoje, můžete si pořídit také rolety bez šňůrek nebo se šňůrkami, na které děti nedosáhnou. Budete tak mít ovládání rolet stále pod kontrolou bez obavy, že by se děti do řetízku mohly zamotat a uškrtit se. Rolety do oken dětského pokoje navíc můžete nechat potisknout a děti tak překvapit motivem jejich oblíbeného filmového či knižního hrdiny.

Vnitřní látkové rolety si můžete nechat namontovat pomocí konzolí, kdy je hřídel s navinutou látkou viditelná. Instalaci rolet na zeď nebo strop usnadňuje montáž pomocí podkladového profilu. Látka rolety může být také ukryta do designové kazety. Rolety se vyrábějí na míru a získáte na ně prodlouženou záruku 4 roky.

Související články