Jste zde

Jak zařídit obývací pokoj? Základem je stěna a sedačka

Zdroj: nabytek-helcel.cz

Obývací pokoj je v mnoha domácnostech nejdůležitější místností. Tomu by pak tedy také měl odpovídat výběr nábytku. Obývací stěny, sedací soupravy i křesla – to vše by mělo ladit a zároveň být pohodlné.

22. 12. 2013

Schválně se zkuste sami zamyslet nad tím, kolik času strávíte každoročně v obývacím pokoji. Zřejmě poměrně dost. Z toho ovšem vyplývá hned několik skutečností.

V prvé řadě byste měli „vsadit“ na špičkový a pohodlný nábytek, dále hrají svou nezpochybnitelnou roli rovněž estetické faktory, ale samozřejmě je nutné dbát také na cenu, která by vaši peněženku neměla zruinovat.

Zařizujete si obývací pokoj? Mohly by se vám hodit rady z článku Vytvořte obývací pokoj podle moderních trendů. Co dnes letí?

Říkáte si, že pořídit kvalitní, pěkný a zároveň levný nábytek je téměř nemožné? Tak mrkněte do obchodu Nábytek Helcel a přesvědčte se, že se opravdu pořídit dá.

Klasický trojboj – obývací stěna, sedačka, křesla

Základem každého obývacího pokoje jsou křesla, sedačka a obývací stěna. Dál už je to potom na zvážení každého – co se mu do obývacího pokoje vejde a co v něm chce. Každopádně největší pozornost byste měli věnovat třem zmiňovaným prvkům.

  • Sedací souprava: je základní vybavení každého obývacího pokoje, jinak by totiž tato místnost příliš obyvatelná nebyla. U sedacích souprav záleží na pohodlném sezení, stejně jako na kvalitě vybraného materiálu. V tomto ohledu vám kupříkladu můžeme doporučit kožené sedací soupravy, které si lze ostatně prohlédnout v nabídce sedacích souprav. Pokud nevlastníte právě největší obývák, v takovém případě jsou řešením sedací soupravy rohové.
  • Křesla do obývacího pokoje: rovněž v oblasti křesel máte v současné době na výběr z mnoha velice rozličných kusů. Ať už si tedy potrpíte na střídmé barvy či klasické tvary, anebo naopak na barvy křiklavé a tvarově nezvyklý nábytek, nepochybně si vyberete. Rovněž u křesel do obývacího pokoje by však mělo být na prvním místě pohodlné sezení.
  • Obývací stěny: další nezbytná a nepřehlédnutelná součást interiéru. Obývací stěna je místem, na které díky umístění televizoru spočívá dennodenně zrak mnoha z nás, proto by nám z vizuálního hlediska rozhodně měla vyhovovat. Na Nabytek-helcel.cz si lze pořídit jak levnější obývací stěny, tak skutečně luxusní kusy. 

Přečtěte si další zajímavé články o tom, jak si vybavit byt v rubrice Interiéry a nábytek!

Související články