Jste zde

Jak vybrat obraz podle místnosti? Poradíme vám!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Obrazy oživí každou domácnost a dodají na útulnosti. Některé umí dokonce ke svému majiteli promlouvat, vyřazují určitý druh energie. Snad i proto jsou tak oblíbené a lidé si je do svých domovů pořizují. Hodí se do haly, obýváku, ložnice i kuchyně.

21. 1. 2017

Navštěvujete občas výstavní galerie, nakukujete do vitrín podejen s obrazy? Nebo listujete na internetu? Máte už nějaký obrázek i u vás doma? Jestliže se teprve chystáte koupit obrazy do své domácnosti, třeba vám pár tipů přijde vhod. Každá jednotlivá místnost slouží k určitému účelu. Z tohoto důvodu bychom ji měli přizpůsobit i vhodný výběr obrazu

Obrazy do ložnice

Obrazy do ložnice nad postel mají zdůrazňovat její charakter a mají být spojovány s intimitou, relaxací a odpočinkem. Důležitou roli hrají barvy, jako jsou modrá, zelená či fialová. 

Vícedílné obrazy jsou dnes velmi populární.Zdroj: www.perfektniobrazy.cz

Z motivů se do ložnice hodí jezera, potoky, vodopády, kytky a další motivy přírody, ale k oblíbeným tématům patří i peprné obrazy, tedy akty. Velmi záleží také na tom, zda se jedná o ložnici moderní či retro nebo ve starobylém stylu. Rovněž věk majitelů a estetické cítění hraje roli. 

Obrazy do kuchyně 

Kuchyně je místnost, kde se ocitáme dnes a denně. Abychom učinili tuto místnost útulnou, neměly by zde chybět obrazy. Kuchyně či jídelna je rovněž prostorem, kde jíme a setkáváme se s přáteli a rodinou. Zde se hodí motivy evokující teplo domova a přátelskou atmosféru. 

Rozměry obrazu záleží vždy na dispozicích kuchyně a preferenci každého z nás. Nejběžněji se do kuchyní věší obrazy s tématikou jídla, pití, ovoce a zeleniny a různá zátiší. Jmenované motivy působní decentně a navozují chuť k jídlu. 

Obraz a hodiny v jednom - ideální pro ty, kteří chtějí spojit estetiku s praktičností.Zdroj: www.perfektniobrazy.cz

Do velkých kuchyní nebo jídelen se hodí i obrazy složené z více dílů. Téměř každý má v kuchyni hodiny. Spojení obrazu s hodinami do jednoho vykouzlí jedinečný a plně funkční doplněk. 

Obrazy do obýváku 

Zatímco pro někoho je středobodem kuchyně, pro jiného je místem relaxace a zábavy obývák, kde tráví většinu svého času. Byl by věčný hřích tuto místnost neozdobit. 
Obrazy do obýváku na stěnu tvoří základ vybavení. Ať se obývák nese v jakémkoliv duchu. Máte-li obývák zařízen moderně, pak se vyhněte těžkopádným rámům. 

Do moderních interiérů se budou více hodit obrazy na blind rámu (rám, jež není vidět). Přechod obrazu a stěny není díky tomuto nenápadnému rámu tak rušivý. Do obýváku se hodí například obrazy s motivem měst, které doladí a dodají lesk i slávu. 

Vícedílné obrazy jsou v moderním interiéru velmi oblíbené a skvěle rozbijí odstín jednoduchosti. Do minimalisticky zařízených místností se namísto obrazu hodí i fototapeta.