Jste zde

Jak ušetřit za teplo? Základem je dobrá izolace a kvalitní okna

Zdroj: Kelovy, wikipedia.com

Také nemáte v oblibě zimní období, a to hlavně z důvodu toho, že během topné sezony velmi výrazně zvýšíte spotřebu vaší elektřiny, plynu nebo uhlí? A víte, že vám okny utíká zhruba 40 % tepla a střechou dalších dvacet?

3. 12. 2013

Důvodů, proč tomu tak je může být několik, ale většinou se v tom objevuje jeden společný. Tímto důvodem je především nedostatečná izolace vašeho domu. Poté teplo, které by se mělo udržet uvnitř, velmi snadno uniká ven, a vy tak musíte topit o to více.

Ideální možností jak tomu zamezit je samozřejmě zateplení fasády, které by především u starších domů mělo být naprostou samozřejmostí. Ačkoliv to samozřejmě něco stojí, následné účty za vytápění, na kterých ušetříte, vám tuto investici velmi brzy zaplatí. Tím si buďte jistí.

Kvalitní okna také hrají velkou roli

Není to však pouze nedostatečně zateplená fasáda, ale také okna. Pokud máte na svém domě ještě stará a dřevěná, rozhodně si může být jisti tím, že i tudy podstatná část tepla z vašeho domu uniká. I v této oblasti byste tak měli začít razantně jednat. Samozřejmě že výměna těch stávajících oken, a jejich nahrazení těmi plastovými je ta jediná správná volba.

Moderní plastová okna jsou totiž vzhledem ke svému poměru ceny k celkové kvalitě rozhodně tím nejlepším, co můžete na našem trhu získat. Ostatně to již vidíte všude kolem sebe, jelikož řada domů i bytů již výměnu provedla.

Kde na to vzít? Půjčka může být možností

Samozřejmě zateplení i výměna oken jsou investice. Na druhou stranu to jsou investice, které se vám dokážou velmi brzy vrátit, a tak může být ideálním řešením právě půjčka, díky které tak získáte potřebné finanční prostředky ihned, a můžete se tak pustit do samotných prací.

Pokud i vy hledáte jednu z nejvýhodnějších půjček na trhu, najdete ji na této adrese. Samozřejmostí je jak výběr mnoha různých částek, tak i výběr termínů splatností, od čehož se samozřejmě odvíjí i výše měsíční splátky.

Související články