Jste zde

Jak se staví sen po dvanácté: Dětský pokojík pro chlapečka s velkým postižením

Zdroj: Prima TV

Dvanáctý díl Jak se staví sen klepe na dveře a tentokrát na dvojici designérek čeká opravdu těžký úkol. Vytvořit pokojík pro těžce postiženého chlapečka, navíc pokojík, který bude pozitivně působit na jeho vývoj.

13. 5. 2013

Jassimovi mají dvouapůlletého Josífka, kterému se po očkování v půl roce zastavil psychomotorický vývoj a dnes je na úrovni pětiměsíčního dítěte. Jeho příběh není ale úplně smutný, protože má milující rodiče, kteří dělají pro malého chlapečka možné i nemožné. I my jsme nechtěli udělat pouze hezký design, ale chceme vytvořit takový pokojíček, který jeho zdravotní stav zlepšuje.

Design ruku v ruce s Feng Shui

Nebudeme tedy řešit jen hezký design pokojíčku, ale pokusíme se zlepšit i Josífkův zdravotní stav. Proto jsem přivolali odborníka na slovo vzatého, pana Jaroslava Vydržela, odborníka na Feng Shui, kterému se věnuje přes 17 let. S ním jsme konzultovali vhodné rozmístění nábytku, v případě Josífka hlavně postele, kde tráví spoustu času.

jak-se-stavi-sen-12-2

Původní ložnice se promění v dětský pokojík. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-12-3

Nulovou barevnost nahradí pestré barvy. Zdroj: Prima TV

Vše bude především barevné, veselé a hravé. Naslouchali jsme totiž požadavkům a přáním maminky, která ví, že na výrazné barvy Josífek velmi dobře reaguje.  Pojďme tedy rozzářit dětský pokojík a ulehčit rodičům!

A jaké bude téma dílu? Naťukneme jich hned několik. Podíváme se na panelové tapety a vinylové podlahy do dětské pokoje, mrkneme i na to, jak se vyrábějí rolety a v neposlední řadě se podíváme na zoubek učení Feng Shui.

Jako VIP host pak vystoupí designérka Dagmar Frulová.

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 19. května od 18.00 na Prima family!

jak-se-stavi-sen-12-4

Toto je výsledek - v souladu s Feng Shui. Zdroj: Prima TV

jak-se-stavi-sen-12-5

Barevné snažení týmu Jak se staví sen. Zdroj: Prima TV

Související články